Poslední podzimní zápas 1. A třídy LK se od začátku nesl ve vysokém tempu, kde na malé UMT v Desné není čas na nějakou zdlouhavou rozehrávku, a protože oba týmy chtěli hrát fotbal, hrálo se tzv. nahoru – dolu. První poločas byl řekněme vyrovnaný jak herně, tak i na šance, ale v samotném závěru poločasu šel sám na domácího gólmana Barcuch a ten ho zastavil pouze za cenu žluté karty a penalty, kterou sám postižený s přehledem proměnil a poslal gólem do šatny hosty do vedení 0 : 1.
Do druhého poločasu hosté od domácích očekávali zvýšenou aktivitu, ale bylo to od domácích takové vlažné, spíše jenom nakopávali balóny na útočníky, se kterými si Pěnčínská obrana vcelku v pohodě věděla rady. V 59. minutě našel Ferenc přihrávkou volného Barcucha a ten zvýšil na 0 : 2. Pěnčín měl zápas výborně rozehraný, domácí byli téměř neškodní a tak se rodily další šance hostů, kdy jedna střela orazítkovala konstrukci branky a další střelecké pokusy buďto zlikvidoval domácí gólman, nebo skončili těsně mino branku. Desná se v 71. minutě dostala k zahrávání rohového kopu a centrující hráč přesně našel hlavu zcela nepokrytého domácího kapitána, a ten kontaktním gólem udržel domácí v zápase. Desenští příznivci, hnali svůj tým za vyrovnáním, ale hosté i nadále měli zápas pod kontrolou, a i oni ohrožovali domácí branku, třeba, když za vápnem měl takříkajíc nalito Pavel Matějček, ale místo střely volil přihrávku vedle sebe na nabíhajícího Fajfra, který bohužel slabou střelou netrefil ani branku. A přišel závěr zápasu, domácí vrhli vše do útoku a po jednom centru z pravé strany byl podle HR ve vápně faulován bez míče domácí hráč, a tak se kopala penalta ve prospěch domácích. Tu prudkou ranou proměnil autor první branky Přemysl Kořínek, a zařídil tak nerozhodný výsledek 2 : 2. Penaltová situace nenechala v klidu hostujícího asistenta a ten byl rozhodčím vykázán ze střídačky do hlediště.
Závěrem nutno říci, že opět Pěnčín neproměněním šancí za stavu 0 : 2 nenavýšil svoje vedení, a tak dal domácím šanci, aby mohli zápas vyrovnat a těm se to nakonec i zásluhou penalty podařilo. Domácí tak se závěrečným hvizdem mohli začít slavit půlmistra a Pěnčínští hráči přezimují na 9 místě tabulky, což je vzhledem k předváděné hře do jisté míry zklamáním, ale bohužel na vstřelení branky potřebujeme nespočet šancí, ale inkasujeme převážně po našich chybách a ne, že by si soupeři svoje branky herně vypracovali. Nezbývá než doufat, že v jarní části soutěže se i naše střelecká potence zlepší a my začneme stoupat tabulkou k horním příčkám.
Hráčům děkujeme za reprezentaci FCP, přejeme hezké Vánoce, a na ně a samozřejmě i fanoušky se opět těšíme 24. 3. 2018 od 15 hodin, kdy na domácím stadiónu přivítáme celek Jiskry Mšeno, kterým máme vracet podzimní porážku z Břízek.
Branky:
74., 89.(P) Kořínek Přemysl – 45. (P), 59. Barcuch Lukáš (král střelců 1.A třídy- 16 branek)