Máme za sebou podzimní část fotbalového ročníku 2017/2018 a bylo by dobré nějak průběh podzimu zhodnotit. Myslím si, že jako nováček ve vyšší soutěži jsme nezklamali a všechny mile překvapili. Po podzimu jsme skončili na 9. místě s 16 body a se skórem 29:28, ale dovolím si říci, že jsme měli být o nějakou tu příčku výše. To je věc, která je pro mě trochu zklamáním vzhledem k předváděné hře, jakou se prezentujeme, ale bohužel na vstřelení branky potřebujeme nespočet šancí a na druhou stranu inkasujeme převážně po našich chybách a ne, že by si soupeři svoje branky herně vypracovali. Odehráli jsme osm zápasů na hřištích soupeře a pět v domácích podmínkách buď na hřišti na Pěnčíně nebo na náhradním umělém trávníku ve Mšeně u školy Mozartova. Z toho vyplývá, že na jaře budeme hrát více zápasů doma, za což budou rádi především naši příznivci, kteří nás chodí podporovat nejen na domácí zápasy, ale i ty venkovní. Náš cíl před začátkem sezóny byl takový, že se chceme umístit na konci soutěže do pátého místa, ale nepředstíráme, že by se nám příčka o něco výš nelíbila. Kvalitou týmu na to určitě máme a věřím, že to na jaře zrealizujeme. S herním projevem celého mužstva jsem spokojený, až na pár zápasů  jsme soupeře ve většině případů přehrávali, byli jsme herně lepším týmem, dominovali jsme na míči, ale na vítězství jsme se kolikrát hodně nadřeli, nebo jsme ho ztratili ke konci zápasu (Desná, Ruprechtice, Velké Hamry, Mšeno B). Velkou roli hrál nezdar v koncovce, který rozhoduje o vítězi celého utkání, ale také faktor, že ze začátku soutěže jsme museli řešit různé absence hráčů a tudíž sestava se týden co týden měnila, což určitě nebylo pro naši hru dobré, především v zadních řadách. To budeme chtít na jaře zlepšit a doufám, že se nám to podaří. Uděláme pro to maximum. Naším nejlepším střelcem se stal Lukáš Barcuch, který zaznamenal šestnáct zásahů a zaslouženě se stal i nejlepším střelcem podzimu celé soutěže I. A třídy.

Do konce roku pouze herní

Po posledním zápase na hřišti v Desné nás čeká týden volna a od 12. listopadu nám začíná halová sezóna, kde se každou neděli budeme s hráči potkávat v Městské hale v Jablonci. Na začátku prosince absolvujeme halový turnaj v Železném Brodě, který organizuje Kamil Makula z Železného Brodu.

Plán přípravy

Zimní přípravu zahájíme třídenním soustředěním ve sportovní hale v Rokytnici nad Jizerou na začátku února od pátku 2.2. do neděle 4.2. 2018, kde nás budou čekat tréninkové dávky v hale a pokud podmínky dovolí, určitě využijeme i běžky. Dále budeme v přípravě absolvovat spinning v Městské hale pod vedením p. Jelínkové, jako každý rok. V nadcházejících dnech řešíme situaci o průběhu přípravy. V přípravě chceme odehrát 4-5 přátelských utkáních. Mezi potvrzenými soupeři jsou Frýdlant (10.2. v 15:00h. ve Frýdlantu), Kosmonosy (24.2. v 15:00h. na UMT ve Mšeně, ZŠ Mozartova), TJ Sokol Plavy (10.3. od 15:30h. na UMT ve Mšeně, ZŠ Mozartova). O dalších soupeřích zatím jednáme. (SK Semily, FK Sedmihorky, Zásada). Přesné termíny uvedeme na webových stránkách.

Na závěr bych chtěl poděkovat našemu vedení, které se o nás výborně stará a vytváří skvělé podmínky, tak i všem hráčům, co je baví hrát fotbal a jsou ochotni obětovat svůj volný čas a občas i zdraví pro dobré jméno našeho oddílu. 

Nyní nám nezbývá než doufat a věřit, že neusneme na vavřínech, najdeme sílu a chuť absolvovat neoblíbenou zimní přípravu, a že i na jaře budeme dělat čest našemu oddílu a obci Pěnčín. 

 

Luboš Pumrle

Trenér A týmu