K prvnímu přátelskému utkání v zimní přípravě si fotbalisté Pěnčína pozvali na UMT do Břízek divizní celek z Chrastavy. Již od začátku utkání bylo zřejmé, že soupeř je výkonnostně jinde než domácí hráči, a tak to pro pěnčínské bude fyzicky náročné utkání, kdy se budou po většinu zápasu bránit a spoléhat na rychlé protiútoky. Pěnčín šel do vedení po jednom takovém protiútoku, kdy přihrávku zprava od brankové čáry zhruba z prostoru hranice vápna střelou k tyči uklidil míč do sítě Randák, který nám vypomohl z týmu Jenišovic. Po inkasované brance hosté zvýšili aktivitu a zatlačili domácí celek před branku Honzi Pivrnce, který si na nedostatek práce rozhodně nemusel stěžovat a několika zákroky zabránil hostům ve skórování. Herní kvalita však byla na soupeřově straně a Pěnčín byl nucen často běhat bez balónu, posouvat se v obranným bloku, podstupovat bezpočet osobních soubojů a prakticky se neustále bránit. Chrastava do konce poločasu proměnila 3 šance, které vznikli po individuálních chybách jednotlivců, ale i po vykombinování celé obrany. Stav poločasu tak byl 1 : 3.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako končil poločas první, a až když hosté přidali čtvrtý gól tak lehce polevili v koncentraci, a i Pěnčínští si vypracovali několik příležitostí, kdy ohrozili hostující branku. Bohužel však bez gólového efektu. Ač o výsledek v přípravném zápase nejde, zápas byl rozhodnutý, a tak se dohrával již v poklidném tempu. Hosté v závěrečných minutách vstřelili ještě další dva góly a upravili konečný výsledek na 1 : 6.

Hodnocení trenéra Pumrleho: ,, Jsem s výkonem svých svěřenců spokojen především v prvním poločase. Dostali jsme se dovedení po krásné střele Matěje Randáka, který ukázal, že patří k oporám Jenišovic. Škoda, že nám jednobrankové vedení nevydrželo déle a inkasovali jsme hned vzápětí po třech minutách hry. Hráli jsme s týmem, který hraje od dvě soutěže výš a věděli jsme, že to pro nás nebude jednoduché utkání, ale utkání jsme na naše poměry zvládli dobře. Jediné co nás dnes sráželo byly individuální chyby a zbytečné ztráty míčů, když jsme nebyli pod tlakem soupeře. Na tom musíme zapracovat, především na kvalitě a přesnosti přihrávek. Do 75.minuty jsme drželi stav 1:3, což vůbec není špatné proti týmu, který hraje divizi. Šance ke skórování jsme měli také, ale nedokázali jsme je plně využít. Nejvíce mě mrzí poslední dva obdržené góly, které jsme dostali v 90., 91. minutě utkání, které jsme dostali dle mého názoru z nekoncentrovanosti s blížícím se koncem utkání. Musím konstatovat, že u některých hráčů nás trápila drobná zranění po víkendovém soustředění v Rokytnici, ale i ti ukázali morálku a zápas odmakali. Celý tým měl po utkání z tohoto duelu dobrý pocit, což je důležité. Po zápase nešetřil chválou na naše hráče ani ligový Jiří Štajner, kterému se hra našeho týmu velmi líbila. V utkání si odbyli premiéru v pěnčínském dresu hned dvě nové posily, a to brankář Petr Trytko a útočník Liridon Karaqi. Za sebe i celý tým bych chtěl poděkovat hráčům z okolních klubů, kteří nám v tomto zápase vypomohli a byli pro nás velkým přínosem. Jednalo se o Matěje Randáka z Jenišovic, Michala Pfeifera a Jiřího Mejsnara z Desné. “

Hned tuto sobotu sehrají hráči Pěnčína další přípravné utkání, a to tentokrát na UMT účastníka krajského přeboru hráčů Frýdlantu od 15:00 a jelikož je to zápas hraný o víkendu, věříme, že se do přípravy zapojí i ostatní hráči, včetně jarních posil, na které se těšíme a od kterých očekáváme přínos herní kvality.

 

Sestava FCP – Pivrnec/Trytko, Matějček J., Pumrle, Matějček P., Heinrich, Lang, Panuscik, Záveský, Ferenc, Hušek, Karaqi, Řezníček, Ondrejčík, Mejsnar, Pfeifer, Randák, 

Statistika utkání:

FC Pěnčín – TJ Spartak Chrastava

Střely na: 6:12
Střely mimo: 9:10
Rohové kopy: 5:6
Ofsajdy: 3:3
Fauly: 3:5
ŽK: 0:0
ČK: 0:0