Tuto sobotu jsme zajížděli na UMT do Frýdlantu, kde jsme odehráli druhé přátelské utkání zimní přípravy. Hned v úvodu jsme soupeře zatlačili před domácí šestnáctku, kde skluzem vybojoval míč Vysyl Nemyrovskyy a připravil míč pro hrajícího trenéra Pumrleho, který v 1. minutě utkání rozvlnil síť domácí svatyně, kde přízemní střelou k tyči nedal domácímu brankaři šanci (0:1). O chvíli později přišla situace, kdy jsme mohli navýšit skóre na 2:0, ale místo přihrávky Jirky Béma pod sebe na volného Huška, volila nová posila střelu na branku, kterou domácí brankář zlikvidoval. Domácí se z toho rychle oklepali a během pár minut přesněji v 7. a 9. minutě otočili skóre ve svůj prospěch (2:1). Obě obdržené branky byly po zbytečných ztrátách v našich řadách a rychlém přechodu soupeře do útočné fáze. Vyrovnání přišlo ve 20. minutě, kdy Pumrle zahrával rohový kop a našel na hranici malého vápna Heinricha, který nasměroval míč na branku, kde byl nejdůraznější Roman Hušek a míč doklepl do sítě. Remízový stav netrval moc dlouho a domácí strhli vítězství a to přesně ve 23. minutě po hrubé chybě v komunikaci našich dvou hráčů Pivrnec – Lang, kdy se ani jeden z hráčů mezi sebou nedohodli a soupeř toho využil střelou do odkryté branky (3:2). Stav se opět měnil během pár minut a to ve 29. minutě, kdy jsme se dostali kombinační souhrou našich středových hráčů před vápno domácích a průnikovou přihrávku Vysyla Nemyrovského, který oslovil k sólu Jirku Béma do stoprocentní gólové šance a nová jarní posila ji využila na výbornou (3:3). Ve 35. minutě soupeř znova odskočil na rozdíl jedné branky po vlastní chybě našich hráčů. V 60. minutě nastala zbytečná ztráta záložníka Zapadla, který nepřesnou zpětnou přihrávkou dal šanci k úniku domácímu hráči, který se nemýlil a zvýšil stav na 5:3 pro Frýdlant. Naděje vysvitla v 69. minutě, kdy z přímého kopu z hranice pokutového území zamířil do šibenice Stanislav Bejda a oslavil tím své 41. narozeniny (5:4). Poslední slovo měli domácí a míč se jim podařilo dostat do naší sítě v 90. minutě zápasu (6:4), kdy už naše mužstvo zkoušelo hrát v rozestavení 3:5:2, abychom se pokusily nepříznivý výsledek 5:4 vyrovnat, což se nám nakonec nepovedlo.

Hodnocení trenéra:

,, Momentálně se potýkáme s velkou marodkou, možná i to hrálo určitou roli v dnešním zápase, ale vymlouvat se na to určitě nechceme a ani nebudeme. Z důvodu chřipky, či pracovního vytížení do Frýdlantu neodcestovali hráči Balásek, Záveský, P. Matějček, Halama, Ferenc, Fajfr a Bílek. Před zápasem jsme si v kabině řekli, že chceme zkvalitnit hru na míči, snažit se o co nejméně chyb v rozehrávce, zlepšit pohyb především bez míče a hrát naši kombinační hru s tím, že chceme více útočit, než tomu bylo v zápase s divizní Chrastavou, kde jsme se spíše bránili. Vstup do utkání se nám povedl, byli jsme první, kdo se ujal vedení. O chvíli později jsme mohli zvýšit na 2:0, ale špatné řešení útočné akce nám nevyšlo a následně přišel trest. Vedení 2:0 by nám určitě dodalo klid na našich kopačkách a hráli bychom s větší lehkostí. Místo toho jsme Frýdlant pustili do zápasu. Během dvou minut domácí otočili skóre zápasu a my prohrávali. Vše bylo zapříčiněno, že přišly zbytečné ztráty na polovině hřiště a soupeř využil našich chyb k rychlým brejkům, které gólově využil. Nejhorší je, že abychom ty chyby odbourávali, tak je pořád dokola opakujeme. Na druhou stranu, šancí a náznaků jak vstřelit branku jsme ve druhém poločase měli spoustu, že celkový výsledek mohl být pro naše barvy příznivější, ale prostě nám to tam dnes nespadlo. Dokonce jsme orazítkovali i dvakrát tyčku domácích. Celkově musím říci, že tento duel jsme si prohráli svými chybami sami. Za čtrnáct dní nás budou čekat Kosmonosy, kde se to pokusíme herně a i výsledkově napravit, ukončil Pumrle.“

Zápas s týmem FK Sedmihorky, který se měl konat 17.2. od 13:00 je z důvodu velké absence hráčů (chřipková epidemie) ZRUŠEN.

Sestava: Pivrnec / Matějček I., Majtějček J., Bejda, Heinrich, Lang, Pumrle, Randák, Nemyrovskyy, Zapadlo, Bém, Hušek, Panuscik, Ondrejčík, Karaqi.

Střelci: 1′ Pumrle, 19′ Hušek, 29′ Bém, 69′ Bejda