Dalším soupeřem v přípravě hráčů FC Pěnčín byl na UMT Mozartova, dorost FK Jablonec U18 – 19.
Do zápasu Pěnčín nastoupil se strategií nepustit mladíky do rychlých kombinací a co nejvíce držením balónu ve své moci nepřipustit případný fotbal „nahoru – dolů“. To se nám dařilo dodržovat a byli jsme to my, kdo šel do vedení, když první branku zaznamenal po sólovém průniku Patrik Ferenc. Ale protože jsme nevyužili další nabízené příležitosti, soupeř nás potrestal dvěma brankami v rychlém sledu za sebou. Na konci poločasu se po nejhezčí akci zápasu, kdy jsme předvedli dokonalou kombinaci a hráči si několikrát vyměnili přesnými přihrávkami míč a nakonec akci zakončil z prostoru penalty střelou k tyči Standa Bejda a uzavřel tak skóre prvního poločasu na 2 : 2.
V druhém poločase došlo v celku Pěnčína k oslabení, jelikož v poločase vystřídali hráči základní sestavy a do hry nastoupili hráči z lavičky na posty, které jim nejsou vlastní a okamžitě se to projevilo na předváděné hře. Dorostenci převzali aktivitu a zatlačili nás před naši branku, z čehož vyplynuli dva góly v naší síti. My jsme až v šedesáté minutě, kdy aktivita jabloneckých již poklesla, zkorigovali Romanem Huškem na rozdíl jedné branky, ale dorostenci šli po další úspěšné akci opět do dvougólového vedení. Poslední branku utkání vstřelil v osmdesáté minutě opět Standa Bejda a tak zápas skončil porážkou Pěnčína v poměru 4 : 5. I přes porážku vládla na Pěnčíně spokojenost s předvedenou hrou, přístupem hráčů k fyzicky náročnému zápasu, kde naši hráči drželi s běhavými dorostenci krok a herně bylo utkání vyrovnané.
V dalším přípravném zápase nás čekají příští sobotu 10.3. od 15:30 opět na UMT Mozartova hráči Plavů.

Sestava: Pivrnec, Heinrich, Matějček P., Lang, Matějček J., Nemyrovskyy, Randák, Bejda, Ferenc, Záveský, Hušek

Střídali: Řezníček, Karaqi, Ondrejčík, Prokopec, Pumrle

Střelci: 20. Ferenc, 44. + 80. Bejda, 60. Hušek