K poslednímu přípravnému zápasu si FC Pěnčín pozval na UMT Mozartova celek hrající B třídu Sokol Plavy. V prvním poločase Pěnčín svého soupeře přehrával ve všech fotbalových aspektech a po zásluze se postupně střelecky prosadil ve 4 případech. Hosté podnikali ojedinělé protiútoky a z jednoho takového se jim podařilo snížit na poločasových 4 : 1.

Do druhého poločasu trenér Pěnčína dal hráčům možnost si zahrát fotbal nesvázaný žádnými taktickými pokyny, hráči to však pojali řekněme ležérně často si měnili vzájemně posty, chyběl důraz, aktivita, soupeř vyrovnal hru ve středu pole, ale ani on se nedokázal před naší brankou prosadit, a tak za zmínku stojí pouze diskutabilní pokutový kop, který hosté bezpečně proměnili a v závěrečné části zápasu 5 branka v síti Plavů.

Ze zápasu nelze vyvodit jiný závěr nežli ten, že takto pojatý zápas spíš připomíná trénink 22 hráčů, a můžeme-li hodnotit výkon Pěnčína, hlavně ve druhém poločase, toto by v mistrovských zápasech A třídy na soupeře nestačilo. Slabou útěchou může být pouze improvizovaná sestava a systém hokejového střídání, kde hráči z lavičky dostali velkou minutáž.

Nyní nás čekají už pouze tréninkové jednotky a 24. 3. se vydáme do Rynoltic k prvnímu mistrovskému zápasu jarní části 1. A třídy LK.

 

Sestava: Prokopec, Matějček J., Matúška, Lang, Zapadlo, Bejda, Záveský, Matějček P., Ferenc, Pumrle, Hušek, Karaqi, Kubín, Ondrejčík, Řezníček

Střelci: Zapadlo, Bejda, vlastní, Kubín,  Hušek