Třetí jarní kolo 1. A třídy LK zavedlo fotbalisty FC Pěnčín na hřiště v Krásné Studánce. Pro Pěnčín to byl krom poháru s Rynolticemi první ostrý start v jarní části, jelikož dva předešlé zápasy máme odloženy na svátky v květnu. Od §vodu zápasu jsme převzali aktivitu a domácí se byli nuceni po celý první poločas převážně bránit, pouze sporadicky zahrozili s nakopnutými balóny za naši obranu, a i několik dlouze házených autů do závaru před branku bylo nebezpečných, ale naše obrana v čele s gólmanem Pivrncem vše vyřešila. Domácí brankář měl v 1. poločase podstatně víc práce a svými výbornými zákroky držel nulu i na straně domácích. Pěnčín se ne a ne prosadit, i když příležitostí na dosažení gólu bylo několik, ale střely Béma, Záveského, Huška, Matějčka a Heinricha končily mimo domácí svatyni nebo je zlikvidoval brankář. Ten však již ve 42 minutě nestačil na parádu Petra Heinricha, který výstavními nůžkami trefil šibenici po centru Ference z pravé strany. Provedení náramně připomínalo fotbalovou parádu CR7 v lize mistrů na Juventusu.

Ve druhém poločase se domácím podařilo vyrovnat hru ve středu hřiště, a tak se hrálo od vápna k vápnu téměř bez vyložených šancí na obou stranách, protože závary před svými brankami vždy vyřešili obrany společně s gólmany. Jednogólové vítězství je s ohledem na výkon a vypracované šance hlavně v prvním poločase zasloužené.
A nyní již pozvánka na další zápas 1. A třídy, který proběhne příští sobotu 14.4. 2018 od 17.00 hodin. Na domácím stadiónu přivítáme hosty z Hejnic, kterým máme vracet nejvyšší podzimní porážku.

 

Sestava: Pivrnec, Matějček J. (50. min Zapadlo), Balásek, Halama, Lang, Matějček P., Záveský, Heinrich, Bém, Ferenc (87. min Řezníček), Hušek (75.min Matúška)

Branky: 42. min Heinrich