Do prvního jarního zápasu na vlastním hřišti jsme vstoupilinaprosto katastrofálně a hned na konci 1. minuty po laciné ztrátě balónu uprostřed hřiště hostující hráč zhruba z 25 metrů napřáhl a poslal přesnou střelu k tyči, která navíc záhadným způsobem před gólmanem skočila, a tak si na míč Pivrnec lehce sáhl, ale zabránit mu v cestě do sítě již nedokázal. Rychlý gól nás doslova paralyzoval, kazili jsme i jednoduché přihrávky, chyběl pohyb, nabídka hráčů a celkově nás soupeř přehrával a ve 13. minutě z poza vápna Hejnice vyslali další střelu, která však skončila na tyči domácí branky, ale pro nás to nebylo dostatečným varováním, a tak zákonitě v 16. minutě přišel trest v podobě druhé branky v naší síti, když opět střelou z dálky přeloboval hostující hráč našeho brankáře. 0  : 2 po 16. minutách doslova šok. Naštěstí hosté ubrali na aktivitě a my jsme se postupně zlepšili v kombinaci a výsledkem byl ve 38. minutě veledůležitý gól v síti hostu, kdy nás do zápasu vrátil průnikem po pravé straně a nekompromisním zakončením Patrik Ferenc. Stav 1 : 2 v poločase vzhledem k postupnému přebírání aktivity byl hratelný.

O přestávce dostali hráči nový impuls a pokyny, které chceme dodržovat a co musíme zlepšit do druhého poločasu, tak abychom nepříznivý výsledek dokázali otočit. Určitě nám chyběl pohyb bez míče, kolikrát nebyla nabídka od našich hráčů, taková, aby mohli dostat přihrávku. Proto, pak přišli situace, kdy jsme ztratili jednoduché míče, když jsme mohli přejít do útočné fáze. Dále kvalita řešení útočných akcí nebyla taková, kterou bych si trenér představoval. Ale hlavně týmu chybělo dodání klidu na míči ve středu pole.

Ve druhém poločase jsme do hry nasadili místo Pavla Matějčka na post záložníka Vasyla Nemyrovského, který hře přinesl zklidnění, přesnější rozehru a zakládání křídelních akcí s nebezpečnými centry do šestnáctky, s nimiž začínali mít hosté čím dál větší problémy a my jsme si vytvářeli souvislý tlak a hosté se postupně propadali do herního útlumu a už ani jejich protiútoky nebyly pro domácí obranu tak nebezpečné, jako tomu bylo v průběhu prvního poločasu. V 74. minutě se o vyrovnání stavu postaral Roman Hušek, když pohotově zakončil centr z pravé strany a ten samý hráč spustil doslova euforii na straně domácích, když se v 80 minutě postaral o dokonalý obrat v tomto zápase. V 85. minutě měl velkou šanci mladý Řezníček, který pálil těsně vedle branky hostů. Závěrečný nápor hostů si domácí defenzíva s přehledem pohlídala, a tak na Pěnčíně mohla v plné síle vypuknout pravá nefalšovaná radost z vítězství a zisku 3 bodů.

Všem hráčům patří velké poděkování, jak si dokázali poradit s nepříznivým vývojem utkání a dokázali konečný výsledek otočit v náš prospěch. Tým se semknul, hráči valili jeden za druhého do konečného hvizdu a to bylo to nejdůležitější proč jsme to zvládli.

Utkání se muselo divákovi líbit, protože nechybělo nasazení, fotbalovost, dramatičnost a i celkem 5 branek k vidění, co víc si divák může přát.

A nyní již pozvánka na tuto středu 18. 4., kdy od 17. hodin na našem stadiónu přivítáme ve druhém kole poháru celek krajského přeboru TJ Doksy. Tak nás přijďte povzbudit i uprostřed týdne.

Sestava: Pivrnec, Halama, Balásek, Matúška (63. Fajfr), Lang, Matějček P. (46. Nemyrovskyy), Bém, Zapadlo (82. Řezníček), Ferenc, Heinrich, Hušek.

Střelci FK Hejnice: 1´ Koťátko, 16′ Šikýř
Střelci FC Pěnčín: 38′ Ferenc, 74′ + 80′ Hušek