V nedělním slunečném odpoledni jsme se na stadiónu ve Velkých Hamrech utkali s domácím „B“ týmem v dalším kole 1. A třídy LK. Ve velkém vedru se dalo očekávat, že zápas bude pro oba soupeře fyzicky náročný a pro vývoj zápasu bude hodně důležité vstřelení první branky. Tu jsme v 9. minutě dali my, kdy se prosadil hrotový útočník Roman Hušek. Během následujících minut jsme byli aktivnější a častěji se dostávali před branku domácích, ale bohužel v zakončení jsme nebyli efektivní. Domácí si vytvořili pouze dvě šance, kdy hlavně druhá byla z kategorie 100 %, to když prudkou střelu náš brankář Honza Pivrnec výborným zákrokem ztlumil, míč se přesto kutálel za jeho záda, ale pohotovým zákrokem na brankové čáře zakročil stoper Honza Halama a míč odkopl do bezpečí. Tlak jsme navyšovali a vyústěním byly dvě slibné šance. Nejdříve po skvělé kombinaci trojice Ferenc, Hušek, Bém se poslední jmenovaný ocitl před domácí brankou a z velkého úhlu střelou na zadní tyč orazítkoval domácí svatyni. Po chvilce na to se sám na branku řítil gólový Hušek, ale neproměnil. Ve 39. minutě jsme i my překonali domácího brankáře, a i jejich obránce odkopl balón z brankové čáry na rohový kop. Po jeho rozehrání si na centr naskočil fantastickým výskokem Petr Heinrich a hlavou poslal míč do šibenice domácí branky. Poločasový výsledek tak byl 0 : 2 pro barvy Pěnčína.

Druhý poločas se odehrával převážně ve středu hřiště, kdy hra již neměla takový náboj, na čemž se velkou měrou podílelo horko. Pěnčín kontroloval výsledek, domácí se se svými útočnými akcemi dostávali pouze na úroveň šestnáctky, kde si s jejich útočným snažením naše obrana bez vážnějších problémů poradila. Bohužel ani my jsme z našich útočných akcí další branku nepřidali. Zápas tak skončil vítězstvím Pěnčína 0 :2 a ziskem tří bodů jsme soupeři poodskočili v tabulce.

Hráčům patří poděkování za dobře zvládnutý zápas v takto náročných podmínkách, kdy bojovali nejenom se soupeřem, ale i s počasím a prokázali větší vůli jít za výhrou.

Další zápas nás čeká v sobotu 28.4., netradičně již v 11:30, kdy se na domácím stadiónu utkáme s celkem Sokola Doubí.

Sestava: Pivrnec, Halama, Heinrich, Matějček J., Lang, Matějček P., Bejda (79′ Řezníček), Bém, Ferenc (76′ Fajfr), Zapadlo, Hušek (69′ Nemyrovskyy)

Střelci: 9′ Hušek, 39′ Heinrich