K dohrávce 15. kola 1. A třídy LK jsme na Svátek Práce vyrazili na hřiště vedoucího celku tabulky FK Rynoltice. Zdejší hřiště je spíš nakloněná rovina, kde je značné převýšení od brány k bráně a od pomezní čáry k té druhé, a když se k tomu přidala i celková hrbolatost trávníku, tak myšlenky na pohledný kombinační fotbal vzali za své. Domácí se nakopávanými balóny snažili za naší obranu vysunout své krajní ofenzivní hráče, kteří se pak pokoušeli centrovat balóny do nebezpečného prostoru před naší branku. Po jedné takové situaci odhlavičkoval míč na tyč naší branky Matějček, ale z další obdobné situace jsme už inkasovali, kdy se trefil hlavou do vlastní sítě náš stoper Petr Heinrich.  I my jsme si vypracovali několik šancí, ale pokusy Huška, která byla více než stoprocentní, Nemyrovského a Pumrleho v síti domácích neskončily.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a na dlouhé minuty jsme zamkli domácí před jejich šestnáctkou, ale bohužel se nám nepodařilo z připravených střel a šancí dosáhnout vyrovnávací branky. Postupně se začala na naše kopačky vkrádat frustrace a náš nápor začal ochabovat a po jedné nedohrané situaci Ference na pravé straně hřiště po výkopu našeho brankáře Pivrnce domácí založili v 72. minutě rychlý útok do otevřené obrany a střelou zpoza vápna z levé strany na přední tyč zvýšili na 2:0. V tu chvíli bylo o vítězi tohoto utkání téměř rozhodnuto, protože jsme již neměli hlavně morální sílu na zvrácení dvougólového manka, a tak jsme na hřiště poslali hráče z lavičky, aby také nasáli atmosféru zápasu, na který dorazilo početné domácí publikum a zápas se už jen dohrával a znamenal pro Pěnčín první jarní porážku.

Doplatili jsme na neproměňování vypracovaných šancí a dostali jsme dva smolné laciné góly, ale herně jsme po většinu zápasu byli lepším týmem. Fotbal je však o gólech a ty dnes dali se štěstí pouze domácí a upevnili si vedoucí pozici v tabulce.

Sestava: Pivrnec, Heinrich, Lang, Matějček J., Zapadlo, Pumrle, Matějček P., Nemyrovskyy, Záveský, Ferenc, Hušek

Střídali: Řezníček, Karaqi, Ondrejčík