Do Košťálova jsme přicestovali pouze ve 13 lidech do hry a hned při rozcvičce si zranění nohy obnovil Honza Halama, tak musel ze základní sestavy do civilu a jelikož jde o hráče na pozici stopera, nebylo přeorganizování jednotlivých postů a změna taktiky na poslední chvíli snadné. Do zápasu jsme vstoupili s cílem eliminovat očekávaný nápor domácích, postupně ovládnout střed hřiště a pokusit se vstřelit branku, bohužel hlavička Nemyrovského šla mimo bránu a sólový průnik gólem nezakončil ani Bohouš Záveský, a tak nám v 16. a potom ve 38. minutě ukázal domácí Patrik Holovič, jak se proměňují šance vzniklé nákopem za obranu. Poločas tak domácí vyhráli v poměru 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem co nejrychleji vsítit kontaktní gól a dostat se zpátky do zápasu jenže tuto taktiku zhatil třetí gól v naší síti ve 49. minutě. V 54. minutě Holovič završil hattrick a o minutu později lovil Pěnčín míč ze své sítě po páté. V 58. minutě to bylo už 6:0 a naši kluci by v tu chvíli už raději byli nejlépe ve sprchách. To však není možné, a tak jsme i my po přeskupení hráčů začali ohrožovat soupeřovu branku. Domácí obrana naše hráče často vystavovala do ofsajdu a až průnik hrajícího trenéra Luboše Pumrleho po pravé straně byl co se týče ofsajdu v pořádku a svoje sólo v 70. minutě chladnokrevně proměnil. Bohužel další střelecké pokusy volající po gólu v domácí síti neskončily, především příležitosti vysokého Huška, a tak nám domácí přibalili k odjezdu z Košťálova další dvě branky. V 75. minutě se trefil počtvrté Holovič a o 5 minut později podtrhli domácí svoji kanonádu a hosté potupnou porážku na konečných 8:1.

K zápasu tentokrát nelze říct nic jiného než na něj co nejrychleji zapomenout a hodit za hlavu a připravit se na úterní dohrávku, kdy na svém stadiónu od 15:00 hodin přivítáme dalšího náročného soupeře celek Lomnice nad Popelkou, se kterým jsme na podzim uhráli remízu 2:2.

Sestava: Pivrnec, Bém, Matějček J., Lang, Řezníček, Pumrle, Nemyrovskyy, Heinrich (C), Čížek, Záveský, Hušek.

Střelci: 70´ Pumrle