Na Pěnčín k dohrávce 16. kola 1. A třídy přijeli v úterý 8. 5. hráči Lomnice nad Popelkou. Od začátku zápasu obě mužstva dokazovala, že hru mají založenou na kombinaci a křídelní hře. Pěnčín byl přeci jen aktivnější, ale vyložené šance přišli až v závěru poločasu. Nejprve hrající trenér Pumrle kroutil míč z trestného kopu do šibenice, ale hostující brankář předvedl bravurní zákrok a míč vyškrábl na rohový kop a následně Balásek z malého vápna ranou přestřelil vysoko hostující branku. Poločasový stav tak zůstal 0:0.

Po změně stran hned ve 48. minutě náš bek prohrál souboj o balón před střídačkou hostů a hráč Lomnice, který o poločase přišel jako střídající na hřiště si povšiml, že náš brankář stojí daleko ze své branky a nákopem z více jak 30 metrů ho přeloboval a poslal hosty do vedení. V 59. minutě založil Pěnčín rychlou akci po levé straně, Zapadlo utekl podél lajny všem a jeho střelu, která by nejspíše branku přelétla, si nešťastným zákrokem srazil hostující brankář do sítě. V následujících minutách jsme soupeře přehrávali a dostávali se do šancí, ale střely našich ofenzivních hráčů v brance neskončili. Šok pro domácí přišel v 71. minutě, kdy pěnčínský hráč si pod tlakem chtěl vypomoci tzv. „malou domů“, ale dezorientovaný brankář Trytko nepochopitelně chytil balón do rukou a rozhodčí musel odpískat nepřímý kop uvnitř našeho velkého vápna. Početná zeď znemožnila brankáři výhled a střílející hráč to trefil přesně po zemi pod nohami nadskakujících hráčů ve zdi. O 5 minut později přidali hosté pojistku, když na centr z vlastní poloviny za obranu, nejlépe zareagoval nabíhající hráč a z druhého doteku prostřelil z úhlu domácího gólmana. V závěrečné čtvrthodině se již hra kouskovala fauly a hosté si bezpečně hlídali dvougólové vedení.

Závěrem nutno říct, že v dnešním zápase jsme se porazili sami, když hosté potrestali naše hrubé individuální chyby a jelikož jsme nedokázali vstřelit víc jak jeden gól, tak si Lomnice z Pěnčína odvezla všechny 3 body.

A nyní již pozvánka na tuto sobotu 12.5., kdy na domácím hřišti přivítáme od 17. hodin poslední celek tabulky hráče Cvikova.

Sestava: Trytko, Balásek, Heinrich, Lang, Matějček J., Záveský, Matějček P. (C), Pumrle, Ferenc, Zapadlo, Hušek

Střídali: Nemyrovskyy, Řezníček

Střelci FCP: Zapadlo