Na Pěnčín přijel poslední celek tabulky 1.A třídy Libereckého kraje. Od začátku zápasu působili hosté odevzdaným dojmem a domácí hráči byli lepší ve všech fotbalových aspektech. Bylo jenom otázkou, kdy se začne měnit skóre a naštěstí pro diváky a samotné hráče to netrvalo dlouho a už ve 12. minutě Jirka Bém, v 17.minutě Roman Hušek a v 19. minutě Patrik Ferenc se postarali o třígólové vedení. Další příležitosti zůstaly nevyužity a skóre se měnilo až v 34 minutě, kdy se trefil domácí hrající trenér Luboš Pumrle a uzavřel tak účet prvního poločasu na 4:0.

Do druhého poločasu nastoupili hráči za pořádného lijáku, a to se celkově projevilo na úrovni hry zhruba do 76. minuty, kdy po pravé straně utekl Ferenc a podruhé se zapsal do listiny střelců. Až potom se dostali ke slovu i hosté , když proměnili pokutový kop nařízený pro hraní rukou domácího beka ve vlastním pokutovém území. Penaltu však rozhodčí odpískal pro ruku ve vápně i na straně hostů, ale zde byla ruka hráče Cvikova smolně nastřelená a pískat se neměla.  K exekuci se postavil v 81. minutě Luboš Pumrle a pokutový kop nekompromisně proměnil. Do konce utkání již gól nepadl, a tak na tabuli svítilo konečných 6:1.

Závěrem lze říci, že 1. poločas se divákům musel líbit, bylo k vidění téměř nepřetržité útočení domácích hráčů, 4 hezké góly a spousta neproměněných šancí, které často jako poslední instance zlikvidoval někdy i s notnou dávkou štěstí hostující gólman. Atmosféru druhého poločasu poznamenala půlhodinová průtrž mračen, kdy to byl na hřišti spíše boj a až ve zbylé čtvrthodině bylo vidět něco z fotbalovosti a samozřejmě i dva pro diváky atraktivní pokutové kopy. Zvítězit nad tímto soupeřem byla pro naše hráče povinnost a jsme rádi, že jsme toto utkání s přehledem zvládli a po předchozích porážkách jsme si připsali do tabulky další 3 body

Od fotbalu si na Pěnčíně diváci moc neodpočinou, protože již ve středu 16.5. od 17.00 hodin přivítáme ve 3 kole poháru hráče TJ Desná.

Sestava: Pivrnec, Halama (20. Nemyrovskyy), Matějček J., Bém (56. Řezníček), Lang, Pumrle, Matějček P. (C), Heinrich, Zapadlo (72. Čížek), Ferenc, Hušek

Střelci: 12′ Bém, 17′ Hušek, 19′ + 76′ Ferenc, 34′ + 81′ Pumrle