Pohárové utkání s TJ Desná se od začátku zápasu odvíjelo ve svižném tempu, kdy se obě mužstva snažila o kombinační fotbal s podnikáním rychlých průniků po křídlech s centry do nebezpečného prostoru před branky, kde však dominovaly obě obrany společně s brankáři. Hráči Desné si vytvořili několik závarů po rohových kopech, ale bez gólového zužitkování. Po sérii rohových kopů šli do vedení domácí ve 39. minutě, kdy exekutor rohových kopů Pumrle vybídnul krátkou přihrávkou Honzu Matějčka, který dokázal kvalitně balón sklepnout na rozehrávajícího Pumrleho a ten z prvního doteku dokázal přesným centrem míč poslat do nebezpečného prostoru okolí malého vápna, kde se výborně zorientoval útočník Roman Hušek, kdy hlavou usměrnil míč za záda bezmocného Křemena. Do konce poločasu se již na výsledku nic nezměnilo, a tak šli do kabin hráči Pěnčína s jednogólovým vedením. Je nutné podotknout, že domácí trenér musel do základní sestavy na pozici hrotového útočníka nasadit našeho druhého gólmana Ivana Matějčka a na post pravé zálohy od začátku zápasu nastoupil další hráč z lavičky Liridon Karaqi, který nemá tak časté herní vytížení. Oba hráči týmu svými výkony pomohli k poločasovému vedení a o poločase uvolnily svoje místo v sestavě Bejdovi a Řezníčkovi, kteří dorazili na zápas opožděně po splnění si svých pracovních povinností.

Druhý poločas hosté zvýšili aktivitu a důraz ve středu hřiště a vytvořili si optickou územní převahu, ale naše obrana v čele s Honzou Halamou eliminovala veškeré útočné snažení soupeře. V 59. minutě se hostům přeci jen povedlo vyrovnat, když využili průnikovou přihrávku mezi naše stopery a Kořínek nedal našemu brankáři šanci. Až po inkasované vyrovnávací brance jsme opět začali být na hřišti aktivnější a vytvářeli si šance, hlavně průniky Zapadla a Langa volali po gólech a když i Pumrle přestřelil z ideální pozice bránu pomalu se schylovalo k nerozhodnému výsledku a následnému penaltovému rozuzlení, To však v 79. minutě odmítl Jakub Zapadlo, když se dral do vyložené šance a ve vápně za záchrannou brzdu zatáhl obránce Desné. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Luboš Pumrle a jelikož hosté již do konce zápasu stav nesrovnali a Pěnčín další gól nepřidal, tak domácí po výhře 2:1 v dalším kole opět na domácím hřišti přivítají soupeře vskutku atraktivního a to celek Velkých Hamrů A.

Sestava: Pivrnec, Heinrich, Halama, Matějček J., Lang, Pumrle, Matějček P., Karaqi (50. Řezníček), Zapadlo, Hušek, Matějček I. (46. Bejda)

Střelci: 39. Hušek, 79. Pumrle (PK) – 59. Kořínek J.