V sobotní odpoledne se na Pěnčínském stadiónu odehrálo další kolo 1. A třídy mezi domácím FC Pěnčín a hosty z SK VTJ Rapid Liberec. Od začátku zápasu bylo patrné, že aktéři dnes naběhají spousty kilometrů a podstoupí bezpočet osobních soubojů, a ten, kdo ovládne střed hřiště bude mít herně navrch. To se dařilo domácím, kteří se svým důrazem dostávali častěji na dostřel brány hostů, ale závary a standardky v podobě rohů kýžený gól nepřinesly. Domácí obrana pracovala zodpovědně a hosty téměř do ničeho vážnějšího nepustila. Gólu se všichni na Pěnčíně dočkali až v závěru prvního poločasu, kdy po levé straně unikl obraně Jakub Zapadlo a tentokrát svoji šanci proměnil ve vedoucí gól, kdy zamířil na vzdálenější tyč.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem co možná nejdříve přidat další gól, celkově zklidnit hru a dovést zápas k zisku 3 bodů. Branku jsme dali až v 61. minutě, kdy se nádherně z přímého kopu obstřelením zdi trefil Vasyl Nemyrovskyy. Pěnčínu se i nadále dařilo vyhrávat většinu osobních soubojů, hráči dobře kombinovali a v útočné fázi byli nebezpečnější. Zlomový okamžik nastal v 77. minutě, kdy Pavel Matějček rozehrával další přímý kop, tentokrát více z úhlu a dobře kopnutou střelou na branku hostí, kdy na balón sice brankář zareagoval, ale ten přesto skončil k překvapení všech za jeho zády. Tím pádem poslal domácí do třígólového vedení a hosté pochopili, že dnes body zůstanou na Pěnčíně. V samotném závěru zápasu proměnil navrátilec ze zahraničí Martin Chlomek s přehledem pokutový kop za faul ve vápně na pronikajícího dobře hrajícího stopera Petra Heinricha a o 2 minuty později se do listiny střelců zapsal i domácí hrající trenér Luboš Pumrle, který tentokrát na hřiště přišel jako střídající v závěru utkání a to, když zužitkoval vybídnutou přihrávku od Patrika Ference a přesnou střelou k tyči uzavřel skóre na konečných 5:0 pro barvy FCP.

Výsledný stav může svádět k závěru, že šlo o jednoznačnou dominanci domácích, ale zápas byl až do 3. inkasovaného gólu vyrovnanou partií, ve které sice domácí měli optickou převahu, ale i hosté dokazovali, že fotbal hrát umějí. Jsme rádi, že se nám utkání jak herně, tak i výsledkově povedlo, kluci zápas odmakali, zodpovědně uhráli vzadu nulu a prosadili se jak ze hry, tak i ze standardních situací. Třemi body jsme si upevnili pozici přesně v polovině tabulky a v klidu se můžeme soustředit na další náročná utkání, která nás ještě do konce soutěže čekají. Nejprve ve středu 23. 5. od 17. hodin přivítáme na domácím stadiónu soupeře vskutku nejatraktivnějšího, a to celek Velkých Hamrů A v semifinále poháru. Následně v sobotu 26. 5., opět na Pěnčíně od 17:00 nás čeká v mistráku další nebezpečný soupeř z Liberce a to Ruprechtice.

Sestava: Pivrnec, Balásek, Heinrich, Matějček J., Lang, Matějček P., Záveský, Nemyrovskyy (76. Pumrle), Zapadlo, Ferenc, Chlomek (87. Ondrejčík)

Střelci FCP: 43. Zapadlo, 61. Nemyrovskyy, 77. Matějček P., 86. Chlomek, 88. Pumrle