Ve středu odpoledne se na Pěnčíně odehrálo semifinále poháru LK, kdy domácí hráči změřili síly s atraktivním soupeřem a to celkem Velkých Hamrů „A“. Soupeř se na utkání dostavil v kompletní sestavě, včetně plné lavičky, kdežto domácí trenér opět musel před zápasem řešit spoustu omluvenek, ať už ze zdravotních, nebo pracovních důvodů. A i poskládanou sestavu limitovala min. u 3 hráčů (Pumrle, Bejda, Halama) ještě ne zcela vyléčená zranění, přesto se domácí hráči na zápas s lídrem krajského přeboru a aspirantem na postup do divize těšili, i když si všichni uvědomovali sílu a kvalitu soupeře. Taktické pokyny v domácí kabině zněly jasně. Hrát v bloku a kvalitně odzadu a snažit si vytvářet brejkové situace. Od úvodu hosté převzali iniciativu, byli častěji na balónu a hra se odehrávala spíš na naší polovině. Bez gólové pohromy jsme hru zvládali až do 22. minuty, kdy si centr od postranní čáry nechtěnou tečí srazil náš stoper Jan Halama za záda bezmocného Pivrnce v naší bráně. O 3 minuty později napřáhl zpoza vápna Rudolf a střelou k tyči zvýšil na 0:2. I domácí hráči si vytvořili šance, ale k proměnění vždy chyběl ten pověstný poslední kousíček a i to štěstíčko. Například dvě šance Jirky Béma, kdy aspoň jedenkrát se mohl řítit sám na brankáře, ale zklamal ho první dotek. Za zmínku stojí i šance Standy Bejdy, který nemířil přesně. Hosté do poločasu ještě navýšili svůj náskok, když se ve 39. minutě z nařízeného pokutového kopu za faul Heinricha na Barcucha trefil opět přesně Rudolf.

Do druhého poločasu však na hřiště přišli domácí s cílem zahrát si fotbal a přítomným divákům, kterých tentokrát dorazilo poměrně dost předvést, že i oni mají svoji kvalitu a soupeře dokáží potrápit. Hned v úvodu si Jakub Zapadlo píchnul balón v rychlostním souboji s obráncem, a když viděl brankáře hostí venku z branky, tak ho chytrou střelou přeloboval a snížil na 1:3. Brankou jsme získali sebedůvěru a dokázali jsme si, že i tak s kvalitním týmem jakou jsou právě Velké Hamry, které se pohybují na špici v Krajském přeboru můžeme potrápit. Ve hře jsme dokázali zlepšit pohyb, začali jsme se více tlačit směrem dopředu, vytvářeli jsme větší důraz na balónu a celkově hru jsme dokázali vyrovnat a v 58. minutě se ve vápně hostí uvolňoval Bejda, který byl podražen a penaltu bezpečně proměnil hrající trenér Pumrle. Snížení na rozdíl jedné branky (2:3) vyvolalo u diváků povzbuzování domácích hráčů a ti se všemi silami snažili o zdramatizování zápasu. Poslední slovo si však vzal rozhodčí, když v 80 minutě po lehkém kontaktu domácího Záveského na pronikajícího kapitána hostů Linku a jeho následném opožděném pádu, vybral z možností písknou či nepísknout druhou penaltu pro hosty. Hlavní sudí vybral tu první možnost a umožnil tak Rudolfovi zkompletovat hattrick a zvýšit na konečných 2:4.

Závěrem je nutné hostům z Velkých Hamrů pogratulovat k vítězství a postupu do finále, kde se střetnou s FK Přepeřemi. Domácím hráčům vyjádřit uznání za předvedený výkon, kde se hlavně ve druhém poločase soupeři herně vyrovnali a předvedli i v této sice kvalitní, ale přeci jen oslabené sestavě, kdy chyběli hráči (Nemyrovskyy, Balásek, Pavel Matějček, Hušek, Ferenc a další), že na Pěnčíně máme hráče, na které můžeme být právem hrdí. Realizační tým v čele s trenérem nešetřili po zápase slovy chvály, a i od přihlížejících diváků byla slyšet slova uznání kvalit domácího týmu.

A nyní již pozvánka na víkendový zápas s dalším náročným soupeřem, a to celkem Ruprechtic, s nimiž se utkáme na Pěnčínském stadiónu v sobotu 26.5. od 17. hodin.

 

Sestava: Pivrnec, Halama, Heinrich (C), Lang, Matějček J., Bém, Záveský, Pumrle (79. Karaqi), Zapadlo, Řezníček (86. Čížek), Bejda

Střelci: 46. Zapadlo, 57. Pumrle (PK) – 22. Halama (vl.), 25. Rudolf, 39. + 80. Rudolf (oba PK)