V dalším mistrovském utkání 1. A třídy jsme na našem stadiónu přivítali našeho souseda v tabulce, hráče Ruprechtic. V prvním poločase jsme na hřišti dominovali, ovládali jsme hru ve středu hřiště a brejky po křídlech dělali soupeři značné problémy při bránění našich útoků, Naopak v defenzivě jsme působili jistě a soupeře prakticky do ničeho nepustili. Prosadili jsme se i střelecky a to, když se dvakrát trefil Jirka Bém a jednou se prosadil náš stoper Petr Heinrich. Poločasové vedení 3:0 bylo zcela zasloužené a odpovídalo situaci na hřišti.

O poločasové pauze nabádal trenér Pumrle své svěřence k tomu, aby nepřestávali hrát aktivně směrem dopředu a neumožnili soupeři tak převzít aktivitu v zápase, ve kterém již nemají co ztratit a jistě budou chtít s nepříznivým stavem něco udělat. Ze hry byl stažen Honza Halama pro zranění a na hrot útoku nastoupil opět Roman Hušek. Došlo i k přeskupení hráčů v poli, kde jsme zatažením Zapadla na pozici beka ztratili útočnou sílu na levé straně. Bohužel trenérova slova se naplnila do puntíku, Ruprechtice nás začali od začátku druhé půle přehrávat, měli lepší pohyb a tlačili se před naši branku. Naopak nám se nedařila kombinace, nebyli jsme schopni v útoku ani ve středu hřiště podržet na delší dobu míč, hráči působili unaveně což bylo důsledkem náročného programu uplynulých 14 dní, kdy hráli krom víkendových mistráků i v týdnu pohár s náročnými soupeři. Toto se promítlo do výkonu ve druhém poločase, kde hosté postupně snížili na rozdíl jedné branky a další šance, kterých měli druhý poločas  až zbytečně mnoho, včetně té z konce utkání, kdy nám vítězství zachránil náš brankář Honza Pivrnec, který fantasticky vytěsnil na tyč střelu hostujícího hráče a následnou dorážku již společně s obranou za svoje záda nepustil. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího, který měl mimochodem zápas pod kontrolou, si domácí hráči včetně příznivců hlasitě oddechli, že všechny body zůstali na Pěnčíně.

Závěrem nelze hodnotit zápas jinak, než že za první poločas si domácí hráči zaslouží pochvalu a uznání za výkon, který nenasvědčoval tomu, že se obraz hry ve II. poločase diametrálně změní a až do konce zápasu se budeme strachovat o výsledek. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce, ale hlavně s předvedenou hrou ve druhé půli nemůžeme být spokojeni. Musíme se dobře připravit na další náročné utkání s dalším soupeřem, který je před námi v tabulce, a navíc bude mít výhodu domácího prostředí na hřišti ve Stráži pod Ralskem v sobotu 2. 6. 2018“ řekl po zápase domácí trenér Pumrle.

Sestava: Pivrnec, Matějček J., Heinrich, Halama (46. Hušek), Lang, Záveský, Matějček P., Nemyrovskyy (76. Karaqi),  Zapadlo, Bém (89. Čížek), Ferenc.

Střelci: 11. + 36. Bém, 18. Heinrich