Před začátkem zápasu bylo dlouhé rozhodování, zdali se má utkání uskutečnit, nebo má-li být odloženo, protože dvouhodinová průtrž mračen doslova zalila Pěnčínský trávník, ale voda rychle vsakovala, a protože přestalo i pršet, dal hlavní rozhodčí Pavlů pokyn 20 minut před pátou, ať se jdou hráči rozcvičit. Po zahájení zápasu sice ještě tu a tam byla nějaká kaluž, ale oba týmy vstoupili do zápasu aktivně a v rámci rivality takříkajíc šli do všeho naplno. Ve 12. minutě Desná zahrávala trestný kop a po centru na hranici šestnáctky se obrana s domácím gólmanem nedomluvila a Přemysl Kořínek hlavou otevřel skóre tohoto utkání. Vedení však hosté udrželi pouze do 25. minuty, kdy se střelou z dálky prosadil i kapitán Pěnčína Pavel Matějček. a o 2 minuty domácí přidali druhou branku kterou vstřelil obstřelením vyběhnuvšího gólmana hostů z pravé strany pronikající Patrik Ferenc. Obě mužstva si pak do konce poločasu vytvořila několik dalších šancí (Pěnčín byl ke vstřelení dalšího gólu blíž), ale do kabin se odcházelo za stavu 2:1.

Do druhého poločasu vstoupili hosté lépe a v 50. minutě se svým důrazem a fotbalovostí na malém vápně prosadil Vratislav Kořínek a vyrovnal na 2:2. Naštěstí domácí celek si po 4 minutách vzal opět vedení na svoji stranu, a to, když se trefil Roman Hušek, aby ten samý hráč v 60. minutě doklepl míč do sítě a zvýšil na 4:2. V 68. minutě na 5:2 zvýšil Jirka Bém a s hosty to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Desná si ale vytvořila několik opravdu dobrých střeleckých příležitostí, ale v domácí bráně doslova čaroval Honza Pivrnec a snížení nepřipustil. V 84. minutě se ve vápně hostí prosadil Martin Řezníček, který byl na hřišti coby střídající hráč sotva 3 minuty a zaznamenal svoji první branku v Pěnčínském dresu, což kvitoval nejvíce domácí pokladník. Brankový účet Pěnčína uzavřel sedmým gólem v 87. minutě další střídající hráč Petr Heinrich, který strávil na vlastní žádost převážnou část tohoto utkání na střídačce. Hostům se z poslední akce podařilo snížit na 7:3 opět Vráťou Kořínkem, který zakončil střelou samostatnou akci v 90. minutě, ale to již Pěnčínská obrana k bránění přistoupila řekněme s vidinou konce utkání hodně ležérně a pro takového útočníka nebyl problém překonat domácího brankáře.

Jelikož už hlavní rozhodčí nenechal ani po gólu rozehrát, mohli si domácí hráči užít děkovačku od hrstky svých příznivců, kteří je za vítězství odměnili potleskem. I domácí trenér společně s realizačním týmem po zápase zářili spojeností s předvedenou hrou, nasazením, bojovností a konečně i střeleckou potencí, když už v druhém zápase po sobě zaznamenali jeho svěřenci 7 branek. To je ta nejlepší pozvánka na příští sobotu 16. 6. 2018, kdy od 17. hodin opět na domácím stadiónu přivítáme v posledním kole 1.A třídy LK dalšího atraktivního soupeře, a to celek Mšena „B“

Sestava: Pivrnec, Matějček J., Halama, Fajfr, Lang,  Matějček P., Bejda (72. Heinrich), Pumrle (46. Záveský), Bém, Ferenc, Hušek (80. Řezníček)

Střelci: 25’ Matějček P., 27´ Ferenc, 54’ + 60’ Hušek, 68’ Bém, 84’ Řezníček, 87’ Heinrich