Poslední zápas letošní sezóny 1. A třídy LK měl punc derby, jelikož se utkali hosté z Jiskry Mšeno „B“ s domácím FC Pěnčín. Ač jsou tyto celky zároveň sousedé v tabulce, výsledek tohoto utkání již nemohl ovlivnit fakt, že Pěnčín svého soupeře v případě vítězství již nemůže předskočitv tabulce. Hosté přijeli posíleni o hráče divizního A týmu (Pelty, Rozkovce, Hrnčíře) a Pěnčín se tentokrát sešel také v silné sestavě, tak se dal očekávat pohledný fotbal hoden derby. Od začátku utkání byla na obou stranách vidět kvalita hráčů, a tak se utkání odehrávalo od vápna k vápnu v rychlém sledu. Domácí hráči byli přeci jen důraznější v osobních soubojích, a i kombinačně měli navrch a ve 24. minutě se do vápna hostů dral Stanislav Bejda (pro něhož to byla v Pěnčínském dresu derniéra, jelikož od nové sezóny nastupuje jako šéftrenér dorostu k Hradeckým Votrokům), byl podražen a nařízený pokutový pop proměnil Roman Hušek ve vedoucí gól. I nadále byl Pěnčín aktivnější a před brankou hostů nebezpečnější, ale i domácí obrana se musela neustále udržovat v maximální koncentraci, jelikož i Mšeno podnikalo nebezpečné protiútoky hlavně po stranách hřiště. Dvě minuty před koncem poločasu přidali domácí gólovou pojistku, když přetažený centrovaný balón vrátil ze zadní tyče hlavou Hušek na prostředek branky, kde ho do sítě také hlavou usměrnil domácí stoper Petr Heinrich. Poločas tak skončil 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu očekávali domácí hráči, že hosté zvýší aktivitu a budou chtít s průběžným výsledkem ještě něco udělat, ale tak se nestalo a naopak v 54. minutě svým druhým gólem v utkání zajistil Pěnčínu tříbrankové vedení opět Roman Hušek. V 68. minutě byl za potlesku diváků a spoluhráčů ze hřiště stažen kapitán Stanislav Bejda, který symbolicky kapitánskou pásku předal domácímu hrajícímu trenérovi Luboši Pumrlemu, který ho na hřišti vystřídal. Standovi všichni přejeme hodně úspěchů v novém angažmá a děkujeme mu za služby, které pro FC Pěnčín udělal. Za stavu 3:0 již domácí polevili v koncentraci, a tak po zbytek zápasu měli hosté častěji balón na svých kopačkách, ale až na jednu střelu, která líznula břevno domácí branky si téměř nic nevytvořili, nebo si s jejich útočným snažením poradila domácí obrana v čele s gólmanem Pivrncem. Pěnčínští tak Mšenu oplatili podzimní porážku a s domácími fanoušky se rozloučili vítězstvím.

Po zápase trenér a realizační tým pogratulovali hráčům k vítězství a poděkovali za celou sezónu, která byla pro Pěnčín velmi úspěšná (semifinále poháru) a jako nováček v 1.A třídě obsadil konečné 4 místo pouze o 3 body za svým dnešním soupeřem. Celou sezónu hodnotíme jako velice úspěšnou a hráčům děkujeme za výkony a přejeme hezkou dovolenou, a to samé přejeme i fanouškům, na které se opět budeme těšit na začátku srpna, kdy zahájíme přípravu na nový soutěžní ročník.

S politováním bohužel musíme oznámit všem příznivcům FC Pěnčín, že na pozápasové tzv. “dokopné“ oficiálně oznámil trenér Pumrle svoji rezignaci na funkci trenéra FC Pěnčín a výbor oddílu ji přijal. Důvody jsou soukromé rodinné, časová zaneprázdněnost v zaměstnání a práce u mládeže FK Jablonec. Z našeho klubu však úplně neodchází, protože v rámci časových možností bude i nadále řadovým hráčem FC Pěnčín. Lubošovi jsme poděkovali za výbornou práci, kterou v pozici trenéra pro náš klub odvedl a přejeme si, aby jako hráč mohl za nás nastupovat co možná nejčastěji.

A jak už to bývá, tak i od nás odcházejí někteří další hráči, proto musíme nyní doplnit nejen tým o nějaké nové posily, ale zároveň musíme najít do nového soutěžního ročníku i hlavního kouče.