Pěnčín zavítal ve 3.kole A Třídy na hřiště Rapidu Liberec. Pěnčín po debaklu od Jenišovic potřeboval bodovat. Po dvou odehraných kolech byl Pěnčín se třemi body na 10.místě. Rapid byl na tom hůř na 14.místě s dvěma prohrami.

Začátek zápasu se povedl domácím VTJ hned ve 4.minutě zahrávali ze strany standartní situaci a po centru se trefil domácí Gschwentner 1:0. Pěnčín po obdrženém gólu začal Rapid přehrávat. Ve 20 minutě po dlouhém autu Béma hlavičkoval hostující kapitán Matějček, gólman jeho pokus pouze vyrazil a z následné dorážky Svoboda zamířil nad.

Ve 32.minutě se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Lang nahrál Paldusovi, ten vyslal do úniku Béma, který střelou na zadní tyč vyrovnal 1:1. Za 3 minuty opět hostující kapitán střílel z přímého kopu ale netrefil branku. Ve 39.minutě Bém utíkal ze strany na domácího gólmana ale střílel vedle z dobré pozice. Minutu před přestávkou vystřelil z vápna výborně hrající Bém, gólman vyrazil jenom k Hlubučkovi, který uklidil míč za záda gólmana 1:2.

V 63.minutě Paldus z pravé strany našel ve vápně Hlubučka, který zavěsil hlavou k tyči 1:3. v 68. minutě z ničeho nic domácí snížili, Pivrnec výborným zákrokem vyrazil střelu Kejdany, bohužel jen na kopačku Landyše, který dal na 2:3.V 73.minutě Hlubuček posadil na hlavu střídajícího Pumrleho, krásný balón, bohužel pro Pěnčín hlavičkoval mimo. Pěnčín se zatáhl a dovolili domácím nakopávat balony do vápna. Pěnčínská obrana pozorně bránila. Jen v poslední minutě měli domácí velkou šanci na vyrovnání Pivrnec vyrazil hlavičku domácího hráče skvělým reflexem a Heinrich odkopl do bezpečí.

Pěnčín vyhrál na Rapidu zaslouženě 3:2, po celý zápas kontroloval hru, až na některé pasáže, kdy se nedařilo podržet míč a lépe si přihrát.

Příští týden Pěnčín hostí druhé Rynoltice. Zápas se odehraje v sobotu 1.září od 17:00.