Hned v prvním kole I. A třídy Pěnčín pobral tři body

FC Pěnčín – TJ Sokol Doubí 5:2 (1:1)

V prvním poločase si vytvořili domácí několik šancí, spíš se ale přizpůsobili hře hostů. O poločase svítilo na ukazateli skóre 1:1. A to se nelíbilo novému trenérovi Janu Řezáčovi.

„V kabině jsme si k tomu museli něco důrazně říct. Ve druhé půli jsme pak už hráli lépe, zvýšili jsme na 2:1 a 3:1. Měli jsme další vývoj zápasu pod kontrolou, i když jsme pak dostali krásný gól z dvaceti metrů. Ale pak už nám soupeř nestačil fyzicky, přidali jsme další dvě branky,“ uvedl trenér.

Potvrdil také, že fyzičku opravdu v letní přípravě pilovali. „Měli jsme trénink třikrát týdně. Překvapilo mě, že chodilo hodně hráčů. Odehráli jsme také dva přátelské zápasy. Trénovali jsme poctivě a myslím, že se to vyplatilo, “ popsal přípravu kouč, který je v pozici hlavního trenéra poprvé. Ale má jasno a dobře ví, co chce pěnčínskému týmu nabídnout.

„Chci, aby tréninky byly pro kluky zábavnější a hlavně intenzivnější. Aby trénovali dva na dva, aby tréninky obsahovaly soutěžní i motivační prvky. Každý trénink si dopředu připravuji. Máme jasný cíl. Chceme hrát na prvních třech místech v tabulce a třeba i postoupit do krajského přeboru,“ jasně argumentoval Jan Řezáč.

Upozornil, že příští týden čeká jeho svěřence těžké utkání, které jejich letní přípravu prověří. Zajíždějí do Lomnice nad Popelkou, kde hrají v sobotu 17. srpna od 17 hodin.

V I. A třídě bojuje Pěnčín druhým rokem. „Nevyšla nám jarní část soutěže. Ale teď máme nové posily z Jablonce a z Hamrů, mužstvo jsme omladili. Máme za sebou teprve první kolo. A myslím, že soutěž bude letos ještě náročnější. Půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, jak se nám bude dařit,“ řekl k sezóně trenér Pěnčína.

Góly: 2 Hlubuček, 2 Ferenc (hrál pouze 12 minut!!!), 1 Hušek
Diváků: 60. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Šubrt
Sestava Pěnčína: Pivrnec, Lang, Heinrich, P. Matějček, Zapadlo, Štolba, Záveský, Paldus, Benda, Hlubuček, Hušek, Negru, Ferenc, Ondrejčík, Strnad, Krejčí

Zdroj: https://jablonecky.denik.cz/fotbal-kraj/foto-hned-v-prvnim-kole-i-a-tridy-pencin-pobral-tri-body-20190813.html