Chrastavu doma porážíme i přes dlouhé oslabení!

Umíme vyhrát i v deseti.

FC Pěnčín A : TJ Spartak Chrastava

sobota 13. 4. 2024 – 16.00 UMT Mšeno

2:0

rozhodčí: Vrabec, Marek, Paulus

delegát: Machač

 

FC Pěnčín: Zoul, Hrnčíř, Patka, Díl (81. Ráček), Černý, Vrabec, Phan(90. Ryml), Daněk, Helm, Bína, Štemberk (K) (82. Heinrich)

Trenér: Šafář Emil

 

TJ Chrastava: Plechatý T., Dušánek, Šorsák (K), Kratochvíl, Hořák Dom., Wolf, Šupol (66. Jelínek, 84. Bednář)), Hořák Dav., Řezka, Plechatý L. (86.), Kejdana, 

Trenér: Kolčava Michal

Branky: 7. Daněk, 65. Díl

Tresty: ŽK 10. Wolf, 19. Štemberk, 49. Hořák Dav., 85. Zelenka, 88. Hrnčíř, 90.+3 Kejdana, ČK 56. Vrabec

Dobré pozdní odpoledne ze mšenského hřiště, kde jsme nyní v částečném azylu po dobu rekonstrukce domácího pažitu.

Našeho soupeře známe. Na podzim 16. 9. jsme vyhráli 0:2, kdy se trefil Petr Heinrich a Honza Díl. Snad navážeme, i když víme, že tento tým rád hraje agresivně, zvláště když jim hra hoří. Začínáme úderem 16 hodiny. A jdeme na to. Hned ve 3. minutě rychle přebíhá hřiště s míčem Marek Bína, ale tato slibná sólovka mu nevychází. Následuje další nadějná křižná přihrávka od Karla Vrabce na Honzu Díla. Ale ještě to není ono.  Na to odpovídá brejkem náš bývalý hráč Lukáš Plechatý, který míjí naši bránu jen cca o metr. V 6. minutě je faulován Marek Bína, je nám ponechána výhoda, míč má v držení Vítek Phan a ten míří na nabíhajícího Kubu Daňka, který hlavičkuje. Dobrá akce, avšak bez finále. V 7. minutě je zde krásná delší přihrávka od Honzy Díla na Kubu Daňka, který se krásně trefuje a je tu naše vedení 1:0. Hra je spíše pod naší kontrolou, ve 12. minutě posílá Pavel Patka míč opět na Honzu Díla, nevychází. To přijde, Jendo. V 16. minutě kope Marek Bína jeden z našich rohů, míč míří přímo na Kubu Daňka, ale gólman vyráží, pak je ale z toho další roh, tentokráte je kopajícím Honza Díl, míří skvěle, hlavičkuje Honza Černý, fakt těsně míjí branku. V 19. minutě po faul na chrastavského hráče vidí žlutou kartu Mirek Štemberk. Následnou kopanou dlouhou standardku chytá náš brankář Martin Zoul. Dvě minuty na to je zde další možnost, kdy akci začíná Kuba Daněk, ten nahrává na Honzu Díla a ten pak na Vítka Phana, ale je z toho tečovaný míč vysoko nad brankou. Nepřestáváme atakovat, Honza Černý na balónu, pak opět Honza Díl, ten vidí běžícího Mirka Štemberka, ale je to příliš dlouhá přihrávka. Ke hře se teď staví Chrastava velmi bojovně, chtějí urvat míč. Ale daří se nám vše držet pod kontrolou. Ve 33. minutě pak krásnou dlouhou nahrávku od Honzy Černého přebírá Vítek Phan. Chrastavská obrana je ale ve střehu a připravena. Ve 40. minutě je zde menší přestřelka před brankou Chrastavy, míč tam zpátky, nakonec střílí Vašek Helm, ale výše, než je žádoucí. Ve 42. minutě musí Martin Zoul vyběhnout, míč drží pevně, nebezpečí zažehnáno. Ve 44. minutě opět v šanci Honza Díl, je to opravdu o pár centimetrů nad branku. A ještě v samotném závěru pálí Vašek Helm, jenže gólmanovi do náručí. A konec poločasu. Vedeme těsně 1:0. Na pauzu zůstáváme dole na hřišti, je to zbytečné a daleké do kabin. 

Jdeme nabuzení a povzbuzení do druhé půle. Hne ve 47. minutě kope úžasný roh Marek Bína, nabíhá Pavel Patka ale nevychází a je z toho velmi rychlé přečíslení chrastavských. Naše obrana ale je pevná a i tuto akci odráží. Po faulu na Vítka Phana a následné žluté kartě n pro Chrastavu kope kdo jiný. Než Honza Díl. Střela je ale tečovaná a gólman ji chytá. Trochu se zpomaluje naše hra. Jsou zde i zbytečné chyby.  No a je zde standardka v 59. minutě, připraven Jan Díl, ale co se to děje. Karel Vrabec naprosto zbytečně nakopl hráče Chrastavy a ještě v přerušené hře. A je z toho červená karta. Kájo, tím jsi nám moc nepomohl. A kolik bude zápasů teď bez tebe?  Čeká nás dlouhých víc jak 30 minut v oslabení. Ale my to nevzdáme. Honza Díl chvíli na to vidí průnik Mirka Štemberka, ale ten je příliš rychlý a je to ofsajdové postavení. V 64. minutě další standardka, opět Honza Díl a podařilo se. I v deseti zvyšujeme na 2:0.  Spartak to nechce nechat, zkouší to ze všech stran, u nás se posunul dozadu Honza Černý. Tuto ofenzívu naše obrana s jistou elegancí odráží.  V 77. minutě dochází ke střetu hráče Chrastavy č. 12 s naším gólmanem Martinem Zoulem. Chvíli leží, pak zkouší hrát. V 81. minutě střídáme Honzu Díla za Martina Ráčka a chvilku na to ještě Mirka Štemberka střídá Petr Heinrich. Hraje se spíše přerušovaně, chrastavští by rádi, ale nedaří se, hra je spíše přerušovaná. A co se to děje? Hlavní sudí si všímá, že hosté vystřídali, jen to jaksi zapomněli oznámit, aby z toho nebyl hokej 😊. No nic, stane se, jen je to za zbytečnou žlutou kartu. Následně Petr Heinrich nabízí míč Martinu Ráčkovi, který je před brankou, a je z toho bohužel neproměněná šance. Střídáme naposled, odchází Vítek Phan, do hry jde Tomáš Ryml.  Už to máme pod kontrolou. Je tu ještě jedna skoro tutovka opět Martina Ráčka, kterému nahrává Marek Bína. Nepovedlo se. Chrastava otáčí hru, ale Vašek Helm odkopává. A je tu závěrečný hvizd ve 3. minutě nastavení. Další tři body. 

Věděli jsme, co nás čeká. Bojovnost Chrastavy byla znát. Dokázali odhalovat naše slabiny v nepřesných nahrávkách. Do toho ještě to naprosto zbytečná červená karta pro Karla. Přesto je to další vítezství. Díky oběma autorům gólů, Kubovi Daňkovi i Honzovi Dílovi. Ale nejen jim, opět byli velice vidět Marek Bína, Vítek Phan i Honza Černý. A v oslabení pak naše skvěla obrana pod velením Pavla Patky. Dnes opravdu skvělý výkon (drobné chyby odpouštíme). A příště – do Nové Vsi u Liberce na zápas s SK VTJ RAPID Liberec. Začátek v 17 hodin. Kdo chce jet s námi, tak v sobotu 20. 4. 14.45 z Pěnčína, v 15 od JYSKu v Jablonci n. N. a nebo v 15.15 z Primy v Liberci. 

Díky za podporu všem.