Pěnčín odehrál velmi solidní utkání proti ambicióznímu Kladnu

Kladno : FC Pěnčín
Sobota 2.3. 2024 v 10.30
Hřiště tráva Koleč

Sestava: Zoul, Hrnčíř, Vrabec, Patka, Heinrich, Helm, Bína, Daněk, Phan, Pelta, Štemberk
Lavička: Jerasov, Doležal, Drahoš, Ráček, Ryml

Tuto sobotu jsme se vydali na zápas s divizním Kladnem. Kvůli vzdálenosti jsme si museli přivstat, odjezd z Pěnčína byl již v 6.45, následně v 7 z Jablonce nad Nisou, v 7.15 jsme nabrali liberečáky v Hodkovicích a chvíli na to trenéra a Míru v Příšovicích. Po 9 hodině jsme se ocitli na návsi obce Koleč (okr. Kladno). Toto místo je doloženo již v listinách z poloviny 12. století. Došli jsme na místní hřiště TJ Slavoj Koleč a vydali se do kabiny. No možná by bylo lepší říct do kabinky. Velikostně spíše pro hobity. Ale co, jde nám o to zahrát si kopanou. Je teprve 2. 3. a my máme možnost hrát na trávě. Mužstvo Kladna je mladé, věkový průměr pod 24 roků. Po klasickém rozcvičení jdeme na to.
Po úvodním hvizdu se rozbíhá svižná hra a přichází naše velká chyba našeho brankáře Zoula a rychlá ledová sprcha – v 1. minutě Kladno vede 1:0. No nic, musíme se oklepat a bojovat. Je před námi celé utkání. Domácí jsou velmi rychlí. V 6. minutě od středu posílá míč Vašek Helm na Vítka Phana na pravé lajně, který svižně proniká dopředu, míří hezkou střelou, jenž ale končí opravdu jen kousek od branky. Vítek pak na sebe znovu upozorňuje v 10. minutě znovu dynamickým během, avšak je máván ofsajd. Hned na to získává balón Adam Pelta, opět využíváme rychlost Vítka, ale brankář hostí byl rychlejší a míč chytá. Celkově lze doposud dnešní zápas charakterizovat slovy: nahoru dolu. V 15. minutě je zde elegantní akce, kterou začíná Mirek Štemberk nahrávající na Vítka Phana, ten posílá Vašku Helmovi a do možného zakončení je zde Adam Pelta, který hlavičkuje. Ale akci končí zdvižený praporek pomezního kvůli ofsajdu. V následujících chvílích nám zbytečně propadá míč. Další zbytečná ztráta. Po opětovném zisku míče je zde zase Vašek Helm, jež nahrává Marku Bínovi. Brankář domácích vybíhá dost daleko od branky, už to vypadá nadějně, ale Markovi nevychází ani zpracování ani krok. 19. minuta nám přináší další horkou chvilku, zbytečně překombinujeme hru a je z toho střela kladenského hráče na naši branku. Uff – vedle. Hned na to se pokouší o průnik Pavel Patka, ale domácí odrážejí. Hra je dost vyrovnaná, v 22. minutě háže aut Kuba Daněk a je z toho šance. Jenže menšího zmatku před brankou soupeře nedokážeme využít. V 25. minutě je zde dalekonosná přihrávka na Vítka Phana, ten ji, i přes svoji čipernost, nedobíhá. Nevadí, to už přeci musí přijít. Zápas nabírá na obrátkách. Je to fakt rychlé. V 27. minutě kope standardku Marek Bína, gólman ji chytá. V 33. minutě je zde další počin od Mirka Štemberka na Vaška Helma, ten drží balon, Mirek pak proniká,míč opět přebírá, ale nevychází to. A hned na to je zde bleskový break Kladna a než se stačíme vrátit, hráč domácích elegantní jistou střelou zvyšuje již na 2:0.Hoříme. A to není dobré. Ve 43. minutě je zde další náš roh, kope krásně na střed Marek Bína a míč nachází Pavel Patka a je z toho naše první branka. Ale Kladno nepolevuje a ještě před koncem první půle ohrožuje naši branku, Martin Zoul ale chytá. Jedeme do kabiny ehm kabinky za stavu 2:1.
Do druhého poločasu střídáme, nastupují připravení Ondra Doležal, Martin Ráček a Tomáš Ryml. Odchází (možná jen na čas) Matěj Hrnčíř, Adam Pelta a Vítek Phan. Hned po zahájení je zde akce právě nastoupivších: Tomáš Ryml na balónu, následně nahrává Martinu Ráčkovi a ten posílá na druhou stranu Vašku Helmovi, ten hlavičkuje do pokutového území, kde nabíhá Kuba Daněk, nevychází snad jen o půlkrok. Teď ale pozor, Kladno rychle rozehrává, Martin Zoul se vydává na trochu větší výlet od branky a máme tu změnu skóre -3:1. Martine, kam si šel? No co se dá dělat. Je to pryč. Před námi ještě 40 minut hry. Atakujeme na kladenské. Je tu další akce Marka Bíny, ten ztrácí míč až před pokutovým územím, aby jej vzápětí získal zpět Ondra Doležel. Bohužel není komu nahrát. Postupně ale získáváme kontrolu nad hrou, hrajeme disciplinovaněji. Další příležitost je zde v 54. minutě, kdy hru zakládá Mára Bína, Vašek Helm se pokouší, ale je to přeci jen dost vysoko. Na domácích je znát vysoká fyzická připravenost. V 60. minutě hřiště opouští Karel Vrabec a vrací se Matěj Hrnčíř. V 62. minutě je zde další střela Kuby Daňka, avšak nad. Podobně pak i Kladno v následující minutě přestřeluje naši branku. V 65. minutě je zde další střídání, odchází Mirek Štemberk a vrací se Vítek Phan. Hra se začíná trochu zklidňovat. V 71. minutě jistou střelou ze středu snižuje na 3:2 Kuba Daněk. Kubo, skvělé. Ještě aspoň jeden. V 75. minutě je zde naše další střídání, přichází Denis Drahoš, který nahrazuje Vaška Helma. Kladenští následně kopají standardku, tentokrát nám pomáhá konstrukce, je to břevno. V 78. minutě rychlonohý Ondra Doležal přebírá míč, nahrává před branku Denisu Drahošovi, ten hlavičkuje, ale bohužel nad. Denisy, mohl jsi rozhodnout, ale tvůj odhad na míč nebyl ideální. Od 80.minuty soupeře jasně přehráváme, náš tlak se zvyšuje. Kluci zabírají, co to jde. Pokouší se střílet Marek Bína, pak Kuba Daněk. Tlak je od nás extrémní. Kladno přešlo na defenzívu. Nedaří se projít. A je zde poslední minuta zápasu, poslední šance pro nás. Aut vhazuje Petr Heinrich, na míči je Ondra Doležel, nedaří se. Je zde ještě standardka pro domácí. Ale tu nevyužívají a hlavní arbitr končí zápas.
Tak jsme dohráli naše poslední přátelské utkání. Zápas nepostrádal rychlost, svěžest, bojovnost. A to na obou stranách. Škoda našich chyb. Dvě branky jdou určitě za Martinem. Ale na druhou stranu několikrát výborně zasahoval. Soupeř měl snad jen pět pořádných střel na naši branku, ale většinu využil. Od nás to bylo bohužel naopak. Prostě ty finálky. Dnes se výborně uvedl náš nový hráč Vítek Phan, o jehož formě působení jednáme s FK Železný Brod. Dále je zde nutno vyzdvihnout Vaška Helma, Marka Bínu a Kubu Daňka. Děkujeme i našim fanouškům z Pěnčína, kteří neváhali a jeli s námi. A děkujeme i divákům v Kolči, kterých bylo přes osm desítek. Abychom neumřeli hlady, čekala na nás po zápase zásilka pizz jako pozornost od vedení klubu za tento netradiční výjezd. Přeci jen většina z našich hráčů hraje KP, aby nemuseli jezdit dálky jako je Kladno. Příští zápas již bude pohárový, rozhoduje se o něm v pondělí při losování. Kdo, kde a kdy to bude, upřesníme. Díky za podporu.