Pěnčín odstartoval jarní část úspěšně!

FC Pěnčín : Slovan Frýdlant

sobota 23.3. 2024 – 17.00 UMT Mšeno

3:1

rozhodčí: Blažek, Zikmund, Jirák

delegát: Kvítek 

FC Pěnčín: Zoul, Bína, Heinrich (K), Hrnčíř, Patka, Díl (78. Drahoš), Černý (46.Doležal, 65. Ryml), Vrabec, Phan (54. Ráček), Daněk, Štemberk

Slovan Frýdlant: Němec, Bartoš (46. Kobr L.), Kobr M., Adamec, Šindelář, Coufal, Mazánek (ZK), Kozák (64. Buřita), Capulič (82. Ptáček), Štrbák, Rydval

Branky: 12. + 23. Díl, 28. Štemberk, 70.Štrbák

Tresty: ŽK 46. Kozák, 76. Capulič, 82. Drahoš, 86. Rydval, 90.+1 Štemberk

Dobrý podvečer, přátelé pěnčínské kopané.


Jak víte, náš sportovní areál prodělává velkou rekonstrukci, proto jsme na UMT Mšeno. Do utkání musíme nastoupit s velkým odhodláním, s Frýdlantem u nich 26. 8. jen remíza 0:0. Víme, že je to tým, který jen spíš nakopává a odkopává, případně brání všemi. Snad se to podaří prolomit.

V 17 hodin hlavní arbitr Blažek zahajuje utkání, pomalu se rozehráváme. Musíme počítat, že jsme na umělce. Ve 4. minutě hosté vhazují opravdu dlouhý aut, ze kterého po následné teči získávají výhodu prvního rohového kopu. Frýdlantský hráč kope a pohotový Martin Zoul míč vyboxovává, ale následně je z toho další rohový kop pro hosty. Ten již není tak zdařilý a u míče jsme my. Avšak ze situace je z toho pro hosty aut. V 6. minutě se k balonu dostává rychlonožka Vítek Phan, nevychází mu ale krok.. Naštěstí se hra trochu zklidňuje. Možná až moc z naší strany, kluci jsou nějací pomalí. To asi byly k obědu knedlíky a pívo J. Hosté přijeli připravení.  Je zde 12. minuta, na míči Mirek Štemberk, posílá na Honzu Díla a ten s jistotou proměňuje. Vedeme 1:0. V 16. minutě Karel Vrabec nahrává svojí klasickou dlouhou na nabíhajícího Marka Bínu, jen ta střela je až příliš dlouhá. V 18. minutě nachází nahrávku Pavla Patky Mirek Štemberkpřed brankou, střílí, avšak gólman hostů chytá. V 19. minutě je faulován Honza Díl, je z toho pro nás standardka, které se ujímá faulovaný Honza. Střílí, ale hosté odkopávají. Další faul na našeho hráče, tentokrát na Vítka Phana, ke kopu se staví Karel Vrabec. Jeho střela míří rovnou brankáři do náruče. V 23. minutě je zde další standardní situace po dalším faulu na Vítka. Tentokráte to zkouší Honza Díl. Ovšem, dámy a pánové, to je luxusní střela a rovnou do branky. Dobře ty, Honzo. Snažíme se zvýšit náš tlak, určité šance mají Marek Bína a Jakub Daněk. V 28. minutě rychle proniká před frýdlantskou branku Mirek Štemberk a svojí jistou střelou zvyšuje na 3:0. Super, Míro. V 30. minutě zahajuje akci Matěj Hrnčíř, míč jde od něj na Marka Bínu, pak na Honzu Díla a na Mirka Štemberka, který ale nezakončuje do branky. Máme z toho roh Honzy Díla, ten ale nevychází, příliš dlouhý. Ve 33. minutě střílí Matěj Hrnčíř, ale neproměňuje. Je z toho ale sada dvou rohů pro nás v podání Marka Bíny. Brankář hostů musí vyrážet. Naše další šance je zde v 36. minutě, kdy Honza Díl nahrává Mirkovi Štemberkovi, ten je před pokutovým místem s vysokou pravděpodobností faulován, sudí to ale vidí jinak a hraje se dál (?!). V 38. minutě odkopává daleko od branky Díma Jerasov, míč nachází opět Mirek Štemberk, dobrá myšlenka, horší zakončení. Další šanci má pak po průniku Honza Díl, pálí skoro přesně, ozývá se branková konstrukce. Konec první půle, je to velmi pěkný stav 3:0.

Do druhé půle vstupujeme s optimizmem, dochází ke střídání u nás, ze hry odchází Honza Černý, a nastupuje Ondra Doležal. Hra má dynamiku. V 48. minutě je zde pro nás další standardka, kope ji Honza Díl, ale gólman ji vyráží.  Pak opět do míče pálí Karel Vrabec, brankář opět vyráží. Je opravdu pohotový, to se musí nechat. V 55. minutě střídáme, odchází rychlonožka Vítek Phan a nastupuje Martin Ráček. Hra se trochu zklidňuje. V 56. minutě míjí branku Honza díl, ale je z toho náš roh. Honza kope, míč je u Karla Vrabce, škoda že teď nestřílí hned z první. Minutu na to Honza Díl nachází Ondru Doležala, ten proniká hluboko k hostům, nachází nabíhajícího Mirka Štemberka, bohužel ten kope vedle branky. Chvíli na to následuje další řada šancí, nejprve od Marka Bínyputuje míč na Mirka Štemberka, který nahrává Ondru Doležalovi, míč je odražen, ten přebírá náš kapitán Petr Heinrich, který posílá na Honzu Díla. V 61. minutě po faulu kope standardku Karel Vrabec, bohužel příliš vysoko. Máme zde ale další střídání, bohužel pro zranění musí ze hřiště Ondra Doležal, kterého nahrazuje Tomáš Ryml. Během střídání před naši lavičku s ničeho nic přistály čtyři plyšáci – krasáci. Díky. V 69. minutě Mirek Štemberk nachází čerstvého Tomáše Rymla, ten z levé strany pokutového území nahrává Marku Bínovi, jemu ale střela nevychází. Zkoušíme další možná pronikání, ale soupeř úspěšně brání. V 70. minutě mají roh hosté, rozehrávají na krátko, pak posílají míč před naši branku, Martin Zoul nevyhodnocuje situaci dobře a tak toho využívá hráč hostů Jakub Štrbák a hlavou s menším štěstím snižuje skóre na 3:1. Naše velká chyba. Hra se trochu zklidňuje. V 78. minutě střídáme dvoubrankového Honzu Díla a do hry nastupuje Denis Drahoš. Opět se snažíme o útočnou hru, hosté jsou již unavení, někteří naši také. V 82. minutě vidí žlutou kartu náš střídající Drahoš za tvrdý faul. V 84. minutě frýdlantští zkouší pozornost Martina Zoula, ten vyboxovává. V 86. minutě je faulován Petr Heinrich, hráč hostí tak vidí žlutou kartu.  Je skoro konec, z naší strany nyní chybí přihrávky. Ještě to ale zkoušíme, nejprve Karel Vrabec nahrává Marku Bínovi, nevychází to, ale máme aut. V 89. minutě po zbytečném rohu pro hosty míč získává Denis Drahoš, ten velmi rychle běží dopředu, tam nahrává nabíhajícímu Marku Bínovi, avšak je to přeci jen dál. Zároveň se Denis asi zranil, ale nemůžeme již střídat, musí to dohrát. V nastavení je zde ještě nepříjemná standardka pro hosty, zde bohužel vidí žlutou kartu Mirek Štemberk. Naštěstí střela letí vysoko nad brankou. A je zde konec, vítězíme 3:1. 

Dnešní podvečerní utkání se Slovanem Frýdlant, kdy od druhé půle začalo být i dost chladno, bylo jiné, než to srpnové. Hosté na nás přijeli připravení, snažili se i o otevřenou hru. Využívali našich zbytečných ztrát míče. Ale poradili jsme si s nimi. Škoda jen ztráty nuly. Martine, jde to za tebou, ale dobrý. Jde se dál.  Na naší straně musíme vyzdvihnout oba gólové hráče: Honzu Díla s jeho dvěma zářezy a Mirka s jedním. I když jich mohlo být více, a to nejen od těchto dvou. Utkání bylo svižné, plné akcí a šancí. Našim zraněným přejeme brzké uzdravení, děkujeme fanouškům za návštěvu a podporu. Děkujeme i neznámým ctitelům za plyšáky-krysáky, domácí mazlíčci našich hráčů získaly nové hračky. Příště hrajemes Košťálovem od 15 u nich doma.