Pěnčín se v posledním zápase vyhoupl na čelo přeboru

Mistrovské utkání krajského přeboru

TJ Velké Hamry B : FC Pěnčín

0:4

sobota 11. 11. 2023 10.00

Rozhodčí: Daniel, Smoleňák, Kořínek

Delegát: Čurda

Domácí: Čapek, Černý, Macháček (K), Hušek, Kubík, Javůrek, Rudolf, Mazánek, Kováčik, Drozen, Jeřábek (Sochor)

Trenér: Zdeněk Bryscejn

Hosté: Zoul, Heinrich (K), Šedý, Bína (Ryml), Hrnčíř, Vrabec, Patka, Pour (Ráček), Helm (Hartman), Štemberk (Pelta), Daněk

Trenér: Emil Šafář

Branky: Šedý (52.), Daněk (62.), Helm (80.), Šedý 83.)

Tresty: ŽK Patka (36.), Javůrek (78.), Ráček (85.)

Pěnčín se v posledním utkání podzimu vyhoupl díky lepšímu skóre na první místo krajského přeboru a přezimuje jako půlmistr KP Libereckého kraje.

Pěnčín jako favorit do utkání vstoupil aktivně a hlavně v plné sestavě. Pouze hvězda týmu Jan Díl jel raději regenerovat, protože umělá tráva mu nesvědčí. Hamry nečekaně hrály od půlky a spoléhali na brejky. První půle přinesla pouze velkou šanci Daňka, který šel sám na brankáře. Hamry hrozily po standartních situacích. Pěnčín byl v první půlce aktivnější a čekalo se pouze, kdy dáme branku. V poločase se trenér Emil Šafář snažil hráče povzbudit a hlavně zklidnit, protože tlak na to abychom Hamrům nastříleli více jak 3 branky, byl v podvědomí hráčů velký. Do druhé půle jsme vlétli a po dobré souhře Šedého a Bíny první jmenovaný vstřelil svému bývalému klubu důležitou branku. Poté se náš tým uklidnil a byli jsme jasně lepší. Druhou branku vstřelil Kuba Daněk po hlavičce Karla Vrabce z rohového kopu. Třetí branka přidal náš lajnový jezdec Václav Helm, který na slepo zavíral zadní tyč a zde platilo, že i slepá veverka najde oříšek. Venca nás svou brankou dostal na první místo přeboru!!! Čtvrtý zásah překrásným lobem přidal opět Ondra Šedý a potvrdil, že pokud se plně věnuje fotbalu a trénuje, tak patří do základní sestavy našeho mužstva. Jeho výkon hlavně v druhé půlce splňoval nejpřísnější parametry.

Děkujeme všem hráčům, fanouškům a hlavně partnerům našeho klubu, bez nichž bychom to nezvládli a i přesto, že na jaře budeme hrát mimo Pěnčín věříme, že nám zachováte přízeň.