I přes další oslabení jsme porazili Železný Brod 3:0

Opět výhra o deseti

TJ FC Pěnčín A : FK Železný Brod A

sobota 11. 5. 2024 – 13.30 tráva Zásada

3:0

rozhodčí: Kořínek, Smoleňák, Vlček,

delegát: Čurda

FC Pěnčín: Jerasov, Heinrich (K), Hrnčíř (82. Phan), Patka, Díl (57. Drahoš), Černý, Vrabec, Daněk (82. Stibor), Bína, Helm (70. Ráček), Štemberk (46. Skuhravý)

Trenér: Šafář Emil

FK Železný Brod: Tkacz, Hyška, Káňa, Podstavek (62. Vepřek J.), Picek (76. Čapek), Makula (K), Balcar (84. Vepřek A.), Podzimek, Šefr, Kysela, Maryško

Trenér: Mayer Milan

Branky: 41. Štemberk, 47. Skuhravý, 75. Daněk

Tresty: ŽK 38. Picek, 40. Tkacz, 44. + 51. Černý (ČK)

Dobré odpoledne ze Zásady, kde se připravuje naše další utkání liberecké krajské soutěže mezi našim týmem a týmem ze Železného Brodu. Pojďme na to, utkání začíná v 13.30. Hned na začátku se hostující manšaft snaží o rychlý útok a případnou první branku. To ale nepůjde tak rychle, naopak na míči Vašek Heml, který vidí nabíhajícího Mirka Štemberka před brankou hostí, jejich brankář je o kousek rychlejší. Podobnou šanci tu máme v 4. minutě, kdy rozehrává Matěj Hrnčíř, pak Honza Díl a opět Mirek Štemberk před bránou, který jen asi o metr vpravo míjí branku. Brod ale velice svižně otáčí a celou situaci na naší polovině hasí Pavel Patka. Naší tlak neustává, v 6. minutě přestřeluje Honza Díl, který bravurně prokličkoval na soupeřovu půli. Následně to zkouší Mirek Štemberk po nahrávce Vaška Helma. V 10. minutě máme příležitost rohového kopu, ke kterému se staví Honza Díl, míč jde na vzdálenější tyč, hosté odkopávají, Karel Vrabec zkouší svoji střelu. Ve 13. minutě po levé straně proniká Matěj Hrnčíř, ten posílá na Vaška Helma, pokouší se hlavou, ale úplně nedoskakuje, jak by chtěl. V 15. minutě po delší době brodští na naší půlce, avšak my si hru hlídáme. V 18. minutě střílí z dálky Pavel Patka, ale brankář nastavuje náruč a balón kontroluje. Hosté to zkouší 21. minutě, naštěstí míří nad branku. Pak středem probíhá kapitán Petr Heinrich, vidí Vaška Helma, ten to zkouší opět hlavou, gólman má míč v náručí. V 25. minutě opět proniká Honza Díl, hostující obrana ale pomáhá držet nulu. Vymýšlíme průniky, ale chybí tam finalizace. Ve 30. minutě to zkouší Marek Bína svojí rychlostí, vidí Vaška Helma, ten opět střílí, ale domácí brankář je pohotový. V 35. minutě kope Železný Brod standardku, Díma Jerasov ale vyboxoval. Následuje skvělá velice rychlá hra od Mirka Štemberka na Marka Bínu, ten pálí, brankář odráží, Kuba Daněk střílí následně, nevychází to. Už by to chtělo finálku. Další střela na branku v 37. minutě od Honzi Díla. Ve 40. minutě rychle sviští dopředu sám na branku Mirek Štemberk, je však brankářem faulován a je zde nabídka pokutového kopu. Penaltu kope Mirek, a s přehledem uklízí do levého dolního roku. Vedeme 1:0. Hraje se dál, bohužel ve 44. minutě Honza Černý fauluje a vidí žlutou kartu. Poločas s mírným vedením 1:0 pro nás.

Do druhého poločasu střídáme Mirka Štemberka, musíme pošetřit na středeční pohár. Do hry nastupuje David Skuhravý. V 47. minutě běží dopředu s míčem opět Honza Díl, ten vidí zcela volného Davida Skuhravého před brankou, nahrává a David proměňuje. Super, střídání se vyplatilo. Vedeme 2:0. Chvilku na to to opět zkoušíme od Davida Skuhravého, přes Vaška Helma až k po křídle nabíhajícímu Petru Heinrichovi. Nevadí, příště. Bohužel v 51. minutě dochází k oslabení našeho týmu, za druhý hrubý faul vidí žlutou a posléze červenou kartu Honza Černý. To bude náročných 40 minut. Ale kluci nic nevzdají, to víme. V 57. minutě pro jistotu střídáme, dolů jde Honza Díl, na hřiště se podívá Denis Drahoš. Brod se snaží tlačit, tuší příležitost přesily. Pěnčín nic nevzdává, v 67. minutě Marek Bína proniká, nahrává Davidovi a ten o malý kus míjí branku. V 70. minutě opět střídáme, odpočinout si jde Vašek Helm a nastupuje Martin Ráček. Brod vyvíjí až neuvěřitelný tlak, bráníme, jak skvěle umíme. V 74. minutě po našem faulu má Brod šanci standardk, kterou bychom mohli nazvat zkrácený roh. Ale skvělý Díma Jerasov vyráží, míč jde dopředu, David Skuhravý u míče, pak vidí před sebou Kubu Daňka, nahrává mu, ten už je před velkým vápnem brodských, překopává brankáře, a to velice přesně. Je to 3:0. Kubo skvělý majstrštyk. Chvílí na to Martin Ráček po levé lajně proniká, nahrává před branku Denisi Drahošovi. To mu to bohužel nesedlo. V 82. minutě ještě dvojitě střídáme, odchází Matěj Hrnčíř a Kuba Daněk, do hry jde Vítek Phan a Tomáš Stibor. Ještě zkoušíme oživit hru. Na hostech je už znát únava. Denis Drahoš nahrává Tomáši Stiborovi, ten po středu jde dopředu, pak nahrává na Vítka Phana vlevo. Hosté ubránili. V 86. minutě se do rychlého útoku pokouší i obránce Pavel Patka, skvěle běží středem, nakonec se ale jen střetává před vápnem s brodským gólmanem. Hra je pod naší kontrolou. A je zde 90. minuta a konec zápasu.

Tak máme za sebou další mistrovské utkání, naštěstí vítězné, i když 40 minut jsme hráli o deseti. Přesto jsme dokázali i v oslabení vsítit pojišťovací gól. Hosté přijeli natěšení, připravení. Od začátku se pokoušeli vyvíjet tlak, ale naši borci si vše pohlídali. Utkání mělo dynamiku, svěžest. V první půli to bylo především pod taktovkou Mirka Štemberka, Vaška Helma a Honzi Díla.  Po jejich vystřídání ale hra nepřestala mít naši razanci, nově přišedší na hřiště, David, Denis a pak i Martin, Tomáš a Vítek, ukázali své kvality. A samozřejmě celá naše zadní linie Petr, Karel, Pavel i Matěj odvedli skvělou práci. K tomu jako vždy Marek s Kubou a v brance pohotoví a pozorný Díma. Hoši, díky, průšvih ze Sedmihorek napraven. Další utkání, tentokráte ale pohárové nás čeká již ve středu 15. 5. od 17 hodin na hřišti našeho velkého rivala FK Velké Hamry. Těšíme se na vaši podporu.