Béčko pokračuje na vítězné vlně!

FK Lučany – FC Pěnčín 1:3 (0:1)

Branky: Ryml, Zapadlo, Chropůvka

Sestava: Uhlíř – Těhník (Kabelka), Matějček, Chropůvka, Dorničák – Ryml, Bína, Tokár (Vedral), Benda (Čárný) – Zapadlo, Strnad (Moc)

V sobotu 6. dubna jsme za téměř letního počasí zavítali na hřiště FK Lučany. I když by postavení v tabulce svádělo k lehčími průběhu , věděli jsem ze historicky můžeme očekávat tuhý boj a výhry se zde nerodí snadno.
A hned úvod nám dal zapravdu, když hned v první minutě nás při vyložené šanci soupeře podržel nás golman Dominik Uhlíř! Postupem času jsme získali jistotu na míči a začali jsme si vytvářet šance. Loženky našich útočníků přímo volali po změně skóre . Bohužel chybělo více klidu a proti byla i branková konstrukce. Na neobvyklém místě nastoupil Dan Dorničák a spolu s posilou z A týmu Rymlem vytvořili na pravé straně sestavy opravdu úderné duo a právě spolupráce těchto dvou borců vedle v 29 minutě ke změně skóre – Ryml 0:1!
Tento gól nás uklidnil a dokázali jsme soupeře zatlačit na jeho půlku. Bohužel skóre se již nezměnilo. Kaňkou na prvním poločase bylo zranění našeho klíčového záložníka Bendy. Doufáme , že tvrdý zákrok protihráče nám ho nadlouho. 🥺
Druhý poločas jsme zahájili ukázkově, po rychle souhře Strnad- Zapadlo přidáváme gólovou pojistku. Pak v rychlém sledu Čárny, Ryml, Zapadlo a Strnad zahazují své 100% šance. Soupeř zjednodušil hru a začal nakopávat míče na své hroty. Bohužel při ojedinělé akci a přesně podle fotbalového klišé nedáš/dostaneš se soupeř dostal v 60. minutě na dostřel – 1:2.
Následovala hluchá mezihra z naší strany, z které nás dostala opět genialita panů Tokára a Chropůvky ! Jednoduše a přitom chytře zahraný signál vedl k nekompromisnímu zakončení druhého jmenováného a vedení 3:1.
Poté se hra uklidnila, soupeř si vytvořil opticky tlak, ale naši stopeři Chropůvka-Matějček vše spolehlivě vyřešili. V závěru po penaltovém zákroku na Moce jsme dostali zajímavou výhodu, bohužel Tokár sám před brankářem nezakončil.
Výsledek 1:3 bereme a těšíme se příští kolo na ambiciózní Jilemnici s mnoha hráči s historií v našem klubu!! ❤