Béčko v derby porazilo lídra tabulky z Držkova

Sokol Držkov – FC Pěnčín B 3:4 (2:2)

Branky: Bína R., Tokár 2x, Zapadlo

Sestava: Pokorný – Těhník, Matějček, Chropůvka, Mastník (Kabelka) – Benda (Tokár D.), Bína R., Dorničák, Novák (Moc) – Strnad (Čárný), Zapadlo

Dnes nás na přírodní trávě Držkově přivítal vedoucí celek I. B třídy východ FC Držkov, který je aktuálně na prvním místě této krajskésoutěže. Souboje prvního s druhým celkem slibuji buď atraktivní zápas nebo pouze boj o každý balón ve středu pole.
Náš tým začal trochu nejistou hrou, kdy jsme měli problém s kontrolou míče a z toho proměnily první šance domácího týmů, nejistý úvod jsme však zvládli a po geniální průnikové přihrávce od Dana Dorničáka a následném sólu Kuby Zapadla jsme se ujali již ve druhé minutě vedení. Neuběhlo ani pět minut a udeřili jsme podruhé! Po skvělém rohu v podání koho jiného než Dana Dorničáka jsme po hlavičce Richarda Bíny, který minochodem odehrál dobrý zápas ve středu pole, jsme zvyšili na 0:2!
Krásný úvod !
Nyní stačilo zjevně zaskočené domácí borce jen dorazit.
Bohužel se opět potvrdila stará fotbalová pravda nedáš dostaneš a po chybách v naši obraně jsme o náskok přišli..
Do šatny jsme šli za vyrovnaného stavu 2:2, kdy po vyrovnání zápas vyrovnal.
Hned zkraje druhého polačasu jsme poslali na hřiště dva čerstvé hráče Davida Tokára nakonec hvězdu zápasu a Rudu Čárného. A vzhledem k následným událostem to byl brilantní tah, který rozhodl vyrovnaný zápas
Nejdřív jsme po zmátkach v naší obraně nechali soupeře jít do vedení 3:2!
Divákům , hlavně těm domácím se po šokujících prvních deseti minutách muselo skóre líbit.
Poté ale přišli velké chvíle našeho střídajícího hráče Davida Tokára. V rychlém sledu se na něm vyfauloval domácí hráč, pro kterého bude mi jeho červená karta zřejmě ještě dohru, ale to necháme na disciplinární komisi. V 62. minutě krásné srovnal z přímého kopu na 3:3.
Domácí po vyloučení přeskupili sestavu zahustili střed pole a spoléhali na brejky, které byly díky Josefu Justovy hodně efektivní a nebezpečné!
Nervózní zápas se blížil ke konci na časomíře již svítila 90. minuta, kdy došlo k faulu ze strany domácího týmu, balón si vzal David Tokár a svým druhým gólem v zápasu rozhodl o našem vítězství!!!!
Z Držkova si vezmeme tři důležité body, kdy jsme se nezvdali a pod vedením našeho kapitána Jardy Chropůvky, jsme nakonec dokázali zápas otočit v náš prospěch💪⚽️