FC Pěnčín: Zoul, Patka, Skuhravý, Helm, Daněk, Bína, Stibor, Linka, Krejčík, Díl, Štemberk

Lavička: Jerasov, Drahoš, Finnimore, Heinrich, Horňáček, Hrnčíř, Pelta, Ryml, Vrabec

Trenér: Šafář Emil

Zdravíme všechny fanoušky pěnčínského fotbalu,

náš anglický týden jsme jeli zakončit do nově budovaného areálu v Nehvizdech u Prahy, kde na nás čekalo SK Kladno. S tímto týmem jsme se setkali již 2. 3. na hřišti v Kolči a utkání tehdy skončilo 3:2 pro Kladno. Tuto sobotu nás jelo opravdu hodně – 20 hráčů, abychom všechny vyzkoušeli. Utkání bylo domluveno ještě, když Kladno bylo účastníkem divize.

Utkání bylo od začátku dynamické. Již ve 2. minutě Kladno prověřilo pohotovost Martina Zoula v brance, soupeř od začátku určoval hru. Naše první výraznější akce proběhla v 7. minutě, kdy Honza Linka poslal míč Mirku Štemberkovi a ten pak nahrál Kamilu Krejčíkovi. Akce nevyšla, ale měli jsme z toho roh. Ten byl dobře mířený a následná hlavička poslala balón opravdu jen malý kousek od kladenské branky. Ve 13. minutě Kladno mělo také svůj rohový kop, který využilo. Martin Zoul sice vyrazil, ale následná dorážka změnila poprvé skóre. V 15. minutě měl další šanci Kamil Krejčík, opět jsme získali roh, avšak míč pak ukořistilo Kladno a následoval rychlý brejk, který jsme taktak odvrátili. V podstatě se hraje před naší brankou. V 28. minutě musíme střídat Tomáše Stibora, kterého nahrazuje Denis Drahoš. V 31. minutě jsme měli další šanci, kterou zařídil Denis Drahoš s Honzou Linkou. V 36. minutě využilo naší chyby v obraně Kladno a zvýšilo na 0:2 a tři minuty na to jsme obdrželi další branku. Přesto jsme to ke konci první půle nevzdávali, o průnik kvalitní kladenskou obranou se pokusil Mirek Štemberk v 41. minutě a v samotném závěru se minul branku Honza Díl po nahrávce Mirka Štemberka.

Do druhé půle jsme hodně střídali – odešel Jan Díl, Václav Helm, Miroslav Štemberk a Kamil Krejčík, na plac nastoupil Petr Heinrich, Nikolas Horňáček, Matěj Hrnčíř a Tomáš Ryml. Kladno také obměnilo ve velkém, ale ve svém herním tlaku nepolevilo ani o píď. Poprvé jsme se podívali na půlku soupeře až po 9 minutách hry druhého poločasu, a to jen na chvilku. V 57. minutě soupeř opět zvýšil skóre na 0:4. Po této brance jsme do hry poslali Martina Ráčka za Honzu Linku. Martin Zoul pak několikrát úspěšně zasahoval. V 63. minutě nastoupil Adam Pelta, pošetřili jsme Pavla Patku a chvíli na to nastupuje Benjamin Finnimore za Kubu Daňka. V 75. minutě si nás Kladno rozebralo a zvýšilo na 0:5 a dvě minuty na to na 0:6. Ke konci utkání jsme se ještě trochu snažili vytvořit příležitost, ale nepodařilo se.  Po náročných 90 minutách rozhodčí ukončil zápas, konečný stav 0:6.

Náš soupeř opravdu zkvalitnil od března tým i hru směrem k třetí lize. V podstatě na nás přijeli dvě rovnocenné jedenáctky. Jejich hra byla ukázněná, nacvičená a přesná. Kladenští dokázali využít téměř každého našeho zaváhání a my jsme pak měli co zachraňovat. Jednoduše řečeno: byli lepší. Za nás musíme pochválit Martina Zoula, svými zákroky zabránil mnohem většímu debaklu. Díky také naší obraně.

V sobotu vás zveme na první ostré utkání, a to s naším nejčastějším soupeřem FK Velké Hamry v rámci 2. předkola MOL Cupu v sobotu 3. 8. od 10.15 v Zásadě. Určitě nás dojděte podpořit.