SK VTJ RADIP Liberec: Kulich, Vimmer, Kozel, Holas R., Holad D., Noel, Černý (36. Michalčič), Fiala, Pelinka (86.Škvor), Jakubec (82. Voborník), Gschwentner

FC Pěnčín: Jerasov, Heinrich (K), Díl (69. Drahoš), Černý (46. Stibor), Hrnčíř, Pelta, Phan, Patka, Helm (57. Skuhravý), Štemberk (51. Strnad), Daněk

Trenér: Šafář Emil

Branky: 19., 20. a 48. Štemberk, 65. Díl, 70. Gschwentner

Tresty: ŽK 28. Kauška (vedoucí), 40. Vimmer, 50. Helm, 60. Jakubec, 61. Daněk, 79. Stibor

Přejeme všem příjemný podvečer z Nové Vsi u Liberce.

Je krásný slunečný vlahý podvečer, vše je připraveno k dnešnímu odloženému utkání s týmem RAPID Liberec. I když je soupeř v tabulce až na posledním místě, nelze jej podcenit, vždyť nečekaně vyhráli nad druhým Hrádkem n. N. U nás na lavičce máme dvě nové posily, jednak Štěpána Strnada a jednak i posilu až z daleké Saudské Arábie z klubu Al Akhdoud Davida Skuhravého. Teď již čekáme na hvizd hlavního arbitra Kadlece, aby utkání mohlo začít. A je tu začátek zápasu.  Zkoušíme to hned od začátku, nejprve rychlá akce ze zadu Matěje Hrnčíře přes Honzu Díla a Honzu Černého. Ale míč se vrací zpět, Honzu Díla, ten zkouší křížem na levou stranu na Vítka Phana.  Následně je u míče Vašek Helm, který je ale faulován a pro nás je zde příležitost první standardky, které se ujímá Honza Díl, střílí ale kousek nad branku. Ani ne minutu na to proniká Matěj Hrnčíř na soupeřovo území, pálí levačkou, a to mu nesedlo. V 7. minutě je zde další stadnardka po faulu na Vítka Phana. Opět u balonu Honza Díl, je to kousek od rohového praporku, soupeři ale tuto střelu odhlavičkovávají. Hraje se na území spíše na domácí polovině. Jen nedělat chyby. Ve 14. minutě kopou roh domácí, naši brání, je z toho aut, míč pohotově rychle vhazuje Matěj Hrnčíř Mirku Štemberkovi, jež rychle proniká před branku Rapidu, střílí, ale gólmanovi do náruče. Povedená akce. V 18. minutě Honza Černý nahrává opět Mirku Štemberkovi, který je před pokutovým územím, zkouší hlavičku, ale brankář domácích je připraven. A máme zde další rozehru, na balónu Vašek Helm, ten vidí Mirka, posílá mu míč, který míří na branku, dotýká se levé tyče a je v sítí. Vedeme!!! Super. Hraje se dál, a je tu hrubice libereckého gólmana, který špatně rozehrává, toho využívá opět Mirek Štemberk, střílí a je tu změna skóre – 0:2.  Jen  tak dál. Domácí ale nehází flintu do obilí a z rozehry mají opravdu první velkou šanci. V 23. minutě se k míči dostává před velkým vápnem, kdo jiný než Mirek Štemberk, ten je ale faulován a je z toho pokutový kop. Penaltu bude kopat Pavel Patka. Střílí, ale je to trochu laxní, pomalejší a brankář tuto naši šanci na zvýšení maří. V následujícím momentu u míče nalevo Vítek Phan, posílá dlouhý míč na Honzu Díla, který se střelu snaží zpracovat, ale nevychází to zcela ideálně. V 26. minutě útočí rapiďáci, avšak maturant Díma Jerasov (ano dnes a zítra dělá část maturitní zkoušky, a nejen on). Je zde avšak další akce: míč má Petr Heinrich, pak Honza Černý, ten přihrává Mirku Štemberkovi, ale o krůček to nevychází. A něco se děje na lavičce domácích, a je z toho žlutá karta pro vedoucího. Snažíme se střílet, co to jde. Zkouší to Vítek Phan (mimochodem taky letošní maturant), míjí. V 32. minutě to opět zkouší Mirek Štemberk, je to nad břevnem. V 35. minutě to zkouší po nahrávce Mirka Honza Díl, chybí tam pár centimetrů na dobré zpracování. V 40. minutě je opět faulován Mirek, tentokrát už ale domácí hráč vidí žlutou. Teď hrajeme možná zbytečně dozadu. Ale už je skoro konec poločasu. V 43. minutě je zde další roh, zkouší to Jakub Daněk na střed, Petr Heinrich to zkouší hlavou. Tentokrát neúspěšně. Těsně před koncem domácí, kteří jdou do všeho opravdu poctivě, prověřují připravenost našeho Dími Jerasova. Konec půle. Odcházíme s nadějným skóre 0:2.

Do druhého poločasu střídáme, odchází Honza Černý, a nastupuje Tomáš Stibor. Hned v na začátku nečekaně rychle útočí Honza Díl, domácí obrana je ale připravená. V 48. minutě svižný Tomáš Stibor u míče, pak Mirek Štemberk a je to tam. Parádní Míro. Je to už 0:3. Hra ale ještě nekončí, houževnatost domácích je velká. Aj, Vašek Helm trochu nesportovní chování a vidí žlutou. 51. minuta a ze hřiště odchází dnešní hattrickový Míra Štemberk, do hry za A tým poprvé nastupuje Štěpán Strnad. Hra je teď, řekněme, vyrovnaná. V 57. minutě na balónu nováček Štěpán, míč je v brance, ale radost je přerušena. Pomezní hlásí ofsajdové postavení. Škoda. Chvíli na to střídáme, dolů jde Vašek Helm, na trávník vbíhá saudskoarabská posila David Skuhravý. Domácí ale bojují na plno, a proto v 59. minutě musí opět zasahovat Díma Jerasov, který ve výskoku vyráží další střelu. Chvíli na to je zde další žlutá v našem manšaftu – Kuba Daněk. No ano, byl to zákrok na žlutý trest. 65. minuta, Vítek Phan u míče, pak Kuba Daněk nahrává Honzovi Dílovi, který s přehledem zvyšuje na 0:4. Hra jde dál, domácí nepolevují, jsou na tom fyzicky velmi dobře, to se musí nechat. V 68. minutě opět liberečtí střílí, jen kousek vedle od naší branky. 69. minuta a naše poslední možné střídání, Denis Drahoš nahrazuje Honzu Díla. Bude to zas gólové, Denis? Ve hře je cítit atak Rapidu, teď mají roh. A ten využívají a stav snižují na 1:4, po naší chybě. Nebyli pokrytí všichni hráči, jak měli! V 75. minutě je štěstí na naší straně, naše obrana chybuje, domácí hráč střílí, ale je to o kousek vedle. Uff – opravu štěstí. Za chvilku na to máme další roh, kope jej Tomáš Stibor přesně před branku, Kuba Daněk vyskakuje, hlavičkuje, ale gólman má. V 77. minutě je zde naše další standardka, pálí Tomáš Stibor, Petr Heinrich hlavičkuje, míč od brankáře zpět, toho využívá Denis Drahoš, kličkuje, zkouší to, nevychází, ale máme další roh, kterého nevyužíváme. V 79. minutě pak za faul vidí žlutou Tomáš Stibor. Rapid je ale pořád velmi aktivní. Díma v krátkém sledu musí opět dvakrát zasahovat. V 83. minutě má šanci Denis Drahoš, domácí obrana je připravena. Ale je z toho rohový kop, jež kope Tomáš Stibor. Míč mají ale liberečtí, hru obracejí, rychle pronikají až k nám, zkouší střílet, Díma opět vyráží, míč ale opět míří na naši branku, na štěstí ji míjí nad břevnem. V naší hře je nyní trochu zmatek. V 89. minutě po lajně běží David Skuhravý, zkouší to, avšak Rapid to ubránil. Už si to do konce utkání hlídáme. Rozhodčí nastavuje dvě minuty. Je tu ještě jedna nevyužitá šance libereckých, ale to už je pískán konec utkání.

Další mistrovský zápas, další výhra. Na ní měl lví podíl Mirek Štemberk se svými třemi brankami, jednou to pojistil pak Honza Díl. Škoda toho zbytečného gólu domácích v 70. minutě. To by se nemělo stávat. Musíme pochválit celý tým, není to jen o útočnících, snažil se Vítek Phan i Kuba Daněk, a po vstupu do hry i všichni čtyři střídající. Díma Jerasov taky úspěšně zasahoval. Díky patří tedy celému týmu. Uznání patří Rapidu Liberec, bojovali s vervou a odhodláním do poslední vteřiny. Teď jen rychle zregenerovat, další zápas nás čeká již tuto sobotu od 17 hodin na trávě v Sedmihorkách. To už se do hry bude moct po dvouzápasovém distancu za červenou kartu podívat i Karel Vrabec. Posílí nás opět i Marek Bína, další letošní maturant (všem jim držíme palce). Děkujeme našim fanouškům za podporu na zápase. V sobotu odjíždíme ve 14.45 z Pěnčína a v 15.00 ze zastávky U Balvanu směrem do Českého Ráje.