FC Pěnčín: Zoul, Bína, Heinrich (K), Hrnčíř, Patka, Díl (87. Drahoš), Černý, Phan (82. Ryml), Helm, Daněk, Štemberk (92.+2 Pelta)

SK Skalice u České Lípy: Vosecký, Kliment (69.Zeman), Stejskal (79. Konečný), Vacek, Lakatoš, Češka (69. Frömmel), Verner, Kotek, Malý, Tschakert (K), Pečenka (79. Baťka)

Trenér: Baťka Zdeněk

Branky: 35. Pečenka, 50. Bína, 56. Štemberk, 67. Bína, 76. Kotek, 91. Drahoš

Tresty: ŽK 43. Tschakert, 56. Daněk, 58. Černý, 59. Malý, 64. Heinrich, 85. Baťka (trenér); ČK 85. (Verner)

Vítejte v našem azylovém hřišti v Zásadě. Máme tu krásné slunečné sobotní popoledne a čeká nás mistrovský zápas s klubem ze Skalice. Na podzim jsme u nich vyhráli 2:5 (tři branky dával Jan Díl a po jedné Martin Ráček a Karel Vrabec). Zápas začíná hodinu po poledni. Hned od počátku je Skalice ofenzivní, my ztrácíme míče. Zdá se, že modří přijeli jednak dobře připraveni, jednak velmi natěšeni a rádi by viděli cenný skalp. Je 5. minuta, my jsme se snad nedostali z naší půlky hřiště. Martin Zoul musí být stále ve střehu, má co dělat, skaličtí to zkoušejí ze všech stran. Prvních 10 minut je pod taktovkou SK Skalice. Konečně naše první šance, i když až ve 12. minutě, kdy se daří prokličkovat Marku Bínovi před pokutové území hostů. Ale zde je akce zastavena, míč se vrací na naši polovinu a je z toho tutovka skalických, které na poslední chvíli svým zákrokem zabraňuje Vašek Helm. Skalice má výhodu rohového kopu, který je příliš daleký i na vzdálenou tyč. Ve 14. minutě pálí od branky Martin Zoul, míč si bere Vítek Phan, míří vpřed, střílí, ale brankář chytá. Chvilku na to opět útok hostů, tentokrát brance zabraňuje Matěj Hrnčíř. Zkoušíme další akci, Mirek Štemberk nahrává Honzovi Dílovi, ten míč drží, posouvá, posílá zpět na Mirka. Míč ale skáče, střela není taková, jakou bychom chtěli a gólman hostů opět chytá. A jsou tu naše další chyby, Skalice nás přehrává. Pěnčíne, co se děje? Je zde 20. minuta, zdá se, že se již orientujeme ve hře, snad tedy. V 21. minutě krásnou křižnou střelu pálí Honza Díl směrem k Vítku Phanovi, byla delší. Ve 22. minutě po našem autu to zkouší opět Jan Díl, ale míč míře nad brankovou konstrukcí. Pak zase Skalice na míči, pohotový Martin Zoul střelu chytá. V 25. minutě Honza Díl opět u míče, ten pak vidí Petr Heinrich, zkouší hlavičkou vsítit, je to nad. V 29. minutě hosté mají možnost využít standardky, naštěstí Martin Zoul opět chytá. Zkoušíme otočit hru, dopředu běží Honza Díl, zkouší to, skaličtí brání, pak se balon dostává k Vašku Helmovi, sudí ale mává ofsajd. V 32. minutě je tu náš první roh, kterého se ujímá Honza Díl, je ale dlouhý. Hra je trochu chaotická. A je tu 35. minuta, hosté využívají naši nesoustředěnosti a trestají nás. Skalice vstřelila branku. Musíme zabojovat, hlavu vzhůru. Ale tohle jako by nebyl Pěnčín. V 37. minutě zkouší dlouhou střelu na Honzu Díla Pavel Patka. Ten to zkouší, střela je zblokována, Honza  se  opět dostává k míči, zkouší vystřelit, ale balon končí brankáři v náruči. Hra je však spíše pod vedením Skalice. Jejich hra je agresivní. V 39. minutě po levé straně proniká Matěj Hrnčíř, kde hluboko v soupeřově poli nahrává Honzovi Dílovi, které jen o kousek mine branku. Naše hra nemá šťávu. V 41. minutě to zkouší Marek Bína, obránce hostů ale střelu hlavou odráží. Ve 43. minutě kapitán hostů tvrdě zfauloval Mirka Štemberka, a tak si může prohlédnout žlutou kartu. Ve 44. minutě zde je tutovka Kuby Daňka po rozehrávce Marka  Bíny a přihrávce Honzy Díla. V nastavení první půle je tu další šance Marka Bíny, je to ale cca metr od pravé tyče branky.  A ještě jedna šance z rohu, který střílí Marek, míč pak letí ke Kubovi Daňkovi, pak to zkouší Honza Černý. Nevyšlo, ale je tu poslední roh prvního poločasu. Nevychází. Konec půle. Jdeme do kabin, je to 0:1. Čas na přehodnocení taktiky.

Do druhé půlky na naší ani soupeřově straně žádné změny v sestavách. Ve 47. minutě Mirek Štemberk na míči v pokutovém území, dotýká se balonu, pak ale dochází k tvrdému střetu s gólmanem skalických, ten je otřesen. Musí být ošetřován. Jeho zákrok ale asi není úplně čistý, možná mohlo jít o penaltu. Po několika minutách se opět hraje a situace využívá Marek Bína, který se najednou objevuje před brankou hostů a je z toho vyrovnání. Skvěle, Bínič. 1:1 V 52. minutě to zkouší Mirek Štemberk, nahrává Honzovi Černému, ten hlavičkuje, bohužel nad. V 56. minutě vykopává míč Martin Zoul, vypadá to že je to moc krátké, je u míče Honza Černý, ten vidí Mirka Štemberka, nahrává mu a povedlo se. Vedeme 2:1. Jsme zpět ve hře. No ale minutu na to Honza Černý fauluje a vidí žlutou kartu. V 59. minutě Skalice kope roh, Martin Zoul ale míč zachytává míč do náručí. Dneska se v brance nenudíš, Martine, že? V 64. minutě musí zachraňovat brejk hostů kapitán Petr Heinrich, dělá to ale za hranicí pravidel, proto i on se musí smířit se žlutokaretním trestem. Hru se snažíme kontrolovat, nechceme je nechat hrát. V 66. minutě skalický hráč střílí, Martin Zoul vyskakuje, míče se dotýká a ten o kousek míjí naši branku. Uff. Dík, Martine. A hned na to je zde naše rozehra, Honza Černý na balonu po autu, pak nahrávka na Máru Bínu  a ten zvyšuje na 3:1. Skvělé. Euforie graduje. Skalice zkouší oživit hru dvojitým střídáním. V 70. minutě Vítek Phan opět proniká hluboko do soupeřova území, nahrává na druhou stranu Honzovi Dílovi, ten ale zpomaluje, a pak mu to nesedlo. To byla tutovka, nevadí. Hrajeme dál. Následuje naše další akce, Jan Díl pak Václav Helm, zpět na Honzu Díla, ten před branku na Honzu Černého, chybí ta koncovka. V 75. minutě je zde roh Skalice, situace hosté využívají a po chybě Martina a Honzi Díla je zde snížení na 3:2. Nevzdávají to. Ale my také ne. Skalice opět dvojitě střídá. Po chvíli střídáme i my, kdy ze hřiště odchází Vítek Phan a nastupuje Tomáš Ryml. Ten má po dvou minutách nahrávku od Honzi Díla, jeho střela jde ale moc vysoko.  Hra se vyhrocuje, jde do tuhého. Skaličtí jsou vyhecovaní, možná až moc. Na míči před naši střídačkou je Mirek Štemberk, ale přímo na jeho kotník skluzem útočí hráč Verner. Vzniklou faulovou situaci, která se vyhrocuje konfrontací hráčů i laviček, hlavní sudí Marek vyhodnocuje a faulující hráč vidí kartu a to ne žlutou, nýbrž rovnou červenou. Tu žlutou vidí trenér hostů (mohly bychom říci jak jinak, že). V 87. minutě takticky střídáme, odpočinout si jde dnes výborný i když ne gólový Honza Díl a po delší zdravotní pauze se na hřiště podívá Denis Drahoš. Rozehrávka od Marka Bíny právě na Denise, který je již před vápnem hostů, Jeho první dotyk míče a je z toho góóól. To je úžasné, kdo by to byl řekl. Ještě jednou vystřídáme, v nastavení odchází Míra Štemberk a na chviličku je tu i Adam Pelta, náš hrající manažer, který dorazil déle po vítězném utkáním Jablonce B. A je tu konec. Vítězství.

Toto byl fakt zápas. Po prvních 20 minutách našeho hledání taktiky, a po první obdržené brance to nevypadalo moc dobře. První půle první půle – to byla hrůza. Naštěstí jsme se dokázali oklepat a herně najít. Soupeř přijel připraven, chtěl nám vrátit porážku, možná ke konci za každou doslova za každou cenu, i tu nefér. Ale ustáli jsme to. Dnešek patřil Marku Bínovi a jeho dvěma brankám, Mirkovi Štemberkovi jednou a Denisi Drahošovi jednou premiérovou brankou. Veliké uznání patří celému týmu za druhou půlku a přístup k ní. A samozřejmě dneska je to i Martin Zoul (nebylo to čisté konto), ale dneska měl opravdu o zábavu postaráno, a i díky němu je zde opravdu zasloužené vítězství. Pánové, smekáme.

Další utkání hrajeme již tento čtvrtek v 17.30 v Nové Vsi u Chrastavy s Rapidem Liberec (odložené utkání). Autokar odjíždí v 15.15 z Pěnčína, v 15.30 z Jablonce a v 15.45 z Liberce.

Díky všem za podporu a děkujeme zásadským za azyl.