FC Pěnčín: Jerasov, Hrnčíř (80.Finnimore), Patka, Stibor (80. Horňáček), Díl (61. Drahoš), Krejčík (61. Ryml), Vrabec, Daněk, Linka, Bína, Štemberk (K) (72. Pelta)

FK Košťálov: Průcha, Fejfar, Bárta, Klaban, Šafář, Gráfek (75. Šlada), Holovič (89. Chlum), Šalda, Hnyk, Vancl, Zajíc

Trenér: Jiříček Ivo

Branky: 4. Bína, 7. Štemberk, 56. Linka, 86. Drahoš, 88. Bína

Tresty: ŽK 17. Linka, 55. Klaban, 65. Fejfar

Zdravíme všechny fandy pěnčínské kopané.

V sobotu jsme na hřišti v Zásadě odehráli své letošní první mistrovské utkání krajského přeboru, neboli nově 5. ligy. Po porážce v MOL Cupu až na pokutové kopy minulý týden jsme o to více chtěli ukázat naši sílu. Proto jsme na soupeře od počátku doslova vletěli. První šance byla již ve 2. minutě, kdy po na faulu na našeho hráče jsme měli první standardku a Honza Díl se pokusil o gól, střela ale byla tečována. Avšak již o chvilku později tentýž hráč pohotově nahrál nabíhajícímu Marku Bínovi a ten s přehledem vsítil – 1:0. Ani ne po třech minutách si střihnul sólo Mirek Štemberk a zvýšil na 2:0. Po tomto raketovém nástupu ale došlo na delší dobu ke gólovému útlumu, avšak ne ke střeleckému. Šancí bylo mnoho, například v 10. minutě náš roh kopal opět Honza Díl a Karel Vrabec se pokusil o hlavičku. Podobně hned následující roh kopal Kamil Krejčík a o hlavičku se pokusil Kuba Daněk. Během těchto 5 minut bylo 6 ran na branku. Gólman hostů měl opravdu co dělat. Celou dobu se v podstatě hrálo na půlce hostí a dokonce poločasu jsme vystřeli nejméně 9x na branku Košťálova. Bohužel tomu chyběly centimetry. Do kabin tedy za stavu 2:0.

I od počátku druhého poločasu jsme naše soupeře nenechali hrát. Náš střed Honza Linka – Tomáš Stibor – Kamil Krejčík se snažil neskutečně. A tohoto tlaku využil nádhernou čistou střelou Honza Linka a zvýšil na 3:0. V 61. minutě jsme vystřídali, do hry nastoupil Denis Drahoš a Tomáš Ryml za Honzu Díla a Kamila Krejčíka. A po 10. minutách jsme vystřídali kapitána Mirka Štemberka, kterého nahradil Adam Pelta. Nové síly přinesly oživení, v 78. minutě se pokusil o střelu Tomáš Ryml, ale gólmanovi do náruče. Náš tlak byl velký, ale soupeř byl houževnatý. Bylo opět několik neúspěšných střel, což se ale ke konci změnilo, kdy se v 86. minutě gólově prosadil Denis Drahoš a v 88. minutě pak ještě jednou Marek Bína. Konečný stav tedy 5:0.

Utkání bylo pod naší jednoznačnou taktovkou a vedením. V podstatě jsme soupeře nepustili na naši polovinu krom několika málo pokusů o jejich průnik, který byl ale vždy bezpečně zlikvidován. Hráli jsme naši hru. Škoda že nevyšly všechny nebo alespoň většina našich střel, výsledek by mohl být mnohem vyšší. Uznání si zaslouží gólman hostí. Za nás poděkování zvláště Marku Bínovi za jeho první a poslední gól tohoto zápasu, poděkování patří ale celému týmu, hráli jsme to svoje a jsme v tom silní.

Příští utkání bude v neděli 18. 8. od 17 hodin ve Višňové.

Autobus pojede z Pěnčína v 14:15, v Jablonci se nastupuje v 14:30 u JYSKu a v Liberci v 14:45 na PRIMce.