FC Pěnčín: Jerasov, Bína, Helm, Hrnčíř, Patka P., Díl (65. Ráček), Černý, Vrabec, Phan (74. Ryml), Daněk (76. Pelta), Štemberk (K)

FK Košťálov: Klazar, Koldovský, Cerman, Grafek (74. Vancl), Piry (K), Šafář (80. Fejfar), Hnyk (77.Mečíř), Houžvička (74. Zajíc), Frolík, Patka M. (74. Klaban), Holec
Trenér: Jiříček Ivo
Branky: 18. Patka P., 19. Piry, 23. + 47. + 68 . Bína

Tresty: ŽK 9. Helm, 11.Šafář P., 57. Hnyk, 58. Daněk

Dobré odpoledne, fandové FC Pěnčín.
Jsme v Košťálově, je sobotní odpoledne, Slunce svítí, tráva se zelená, čas na fotbal. Ano, je to tu, zkušený sudí Haleš zahajuje utkání FK Košťálov versus FC Pěnčín. A hned pěkně z ostra, v první minutě sviští po levé straně Marek Bína dopředu a je z toho obrovská šance jak v kvalifikaci na mistrovství. Asi by stačil jeden dotyk na víc. Neva Máro, jistě to dáš dneska. V následující minutě faulujeme domácí, mají z toho standardku, ale je to jejich dlouhý míč. Ve 4. minutě obírá domácí o míč Honza Černý, míří před branku, ale akci se nedaří zakončit. V 6. minutě proniká hluboko Vítek Phan, je zde přiznaná teč domácích (díky za fér hru) a my kopeme roh. Marek Bína krásně posílá míč pře branku a Pavel Patka (hlídaný hráčem, který se přiznal k dotyku) hlavou mění skóre utkání na 0:1. Hra je pořád hodně svižná. V 9. minutě vidí Vašek Helm zbytečnou žlutou kartu. Václave, Václave, to neděláš dobře. Vidíme akci od Mirka Štemberka na Máru Bínu před bránou, ale střela je příliš vysoká a brankovou konstrukci míč přelétá. Ve 12. minutě je zde faul domácích na Kubu Daňka, Standardka se nezdaří. Ve 18. minutě je zde pro nás autové vhazování, míč má pak na noze Mirek Štemberk, který nahrává Honzu Dílovi, avšak brankář domácích chytá. A je tu rozehrávka domácích, chyba na naší straně (že Kubo) a je vyrovnáno. Autor branky domácích (snad poslední) je kapitán Filip Piry. Náš tlak ale sílí. V 21. minutě hází aut na své straně Vašek Helm, Karel Vrabec hlavičkuje, nevychází. Pak následuje další akce od Marka Bíny směrem k Honzovi Dílovi, ale košťálovský gólman opět chytá. V 23. minutě vhazuje dlouhý míč z autu Vašek Helm, na balónu je Marek Bína, ten na hranicích velkého vápna obíhá brankáře a zleva s jistotou skóruje. Je to 1:2. Košťálov se ale snaží, nic nevzdává. Marek Bína opět v šanci, ale ta nevychází. V 30. minutě je zde kuriozní situace, balón je v říčce Olešce. Následuje aut vhazující Matěj Hrnčíř, Honza Díl hlavičkuje. Neva Honzo, jindy. A jejda, další balón v potoce. Snad budeme mít čím dohrát :). V 33. minutě hází aut Vašek Helm, Karel Vrabec pálí, ale gólman připraven. Hra začíná být velmi dynamická, jsou zde drsné souboje, bohužel s fauly. V 39: minutě zase Vašek vhazuje, rychlonožka Vítek Phan před brankou proniká, brankář domácích ale v pohotovosti a chytá. Ke konci poločasu je zde tvrdý faul na Mirka Štemberka (no asi to bylo na kartu). Poločas končí tedy 1:2 pro nás.
Do druhé půle nastupujeme beze změn v sestavě. Hned na začátku střílí Kuba Daněk, ale není pro koho. Je tady 47. minuta a Karel Vrabec posílá krásnou a jistou střelu na zleva nabíhajícího Máru Bínu a ten co dělá? Ano, dámy a pánové, zvyšuje skóre. 1:3 pro FC Pěnčín. V 51. minutě svojí tradiční střelou z větší dálky pálí Karel Vrabec, gólman domácích vyboxovává. V 58. minutě za zbytečně zakopnutý míč dostává Kuba Daněk kartu v barvě žluté. V následujících minutách musíme přiznat domácím lepší hru. 65. minuta a přichází první naše střídání, odchází Honza Díl, a přichází Martin Ráček. Hrajeme dopředu. Hbitě, rychle. 68. minuta – brankář domácích rozehrává nakrátko, aj chyba obrany košťálovských. A je z toho další branka. A hádejte, kdo ji dal. Ano, správně. MÁÁÁÁRA BÍÍÍÍNA. Skvělé Marku, díky. V 74. minutě se na hřiště dostává Tomáš Ryml za Vítka Phana a chvíli na to ještě střídáme znovu, za Kubu Daňka vbíhá na hřiště Adam Pelta. Hra je pořád energická. Na naší straně ale zbytečně ztrácíme balóny (tedy ne do říčky, kde plul před časem již třetí, mají tady rybáře míčů? :). Domácí začínají být spíše agresivnější, je zde několik faulů na Mirka Štemberka. Košťálov to nevzdává. V 86. minutě kope standardku z nebezpečné vzdálenosti, naštěstí vedle. Snažíme se kontrolovat hru, držíme míč. A je tu 89. minuta a domácí má jedinečnou šanci snížit. Ufff, nedaří se. A je tu konec.

Další naše vítězné utkání, díky páni fotbalisti. Match byl rychlý, bylo vidět plno akcí na obou stranách. Domácím se musí přiznat velká houževnatost, bojovnost. Do konce zápasu nic nevzdávali. Z naší strany to byl zápas především hattrickového Marka Bíny, který trestal chyby domácích. Ale i naši další borci se předvedli Pavel Patka vzadu nebo Vítek Phan vepředu. Poděkování patří všem v týmu. Jsme tým, tak bojujeme a jdeme dál. Dojeďte nás podpořit podpořit na zápas do Nového Boru, kde hrajeme od 16.30 v sobotu 6. dubna.

Jedeme autobusem v sobotu v 13:45 z Pěnčína (zastávka u krámu), 14:00 JBC jysk a 14:15 LBC prim.