Čtvrtfinále poháru FAČR – LKFS, sobota 16.3: 2024 – Nový Bor 14:00 tráva

FC Nový Bor: Doležal (46. Haluška), Pokorný, Babic, Kalenda (46. Majerech), Kubeš (60. Šešina M.), Broschinský (K), Liška (46. Šešina J.), Džavik, Havlík, Třešňák, Král (80. Faouzi)
Trenér: Kouřil Stanislav

FC Pěnčín: Jerasov, Hrnčíř, Heinrich (K, 50.Ráček), Vrabec, Patka, Helm (46. Díl), Daněk, Phan (69. Ryml), Bína, Černý (ZK), Štemberk (46. Doležal)
Trenér: Šafář Emil

Tresty: ŽK Kalenda (7.), Kubeš (16.), Liška (41.), Černý (57.)

Dobré odpoledne fanoušci pěnčínského fotbalu. Náš první ostrý start je tu. Jsme v Novém Boru na čtvrtfinálovém utkání poháru Libereckého kraje kopané mužů. Máme slunečné počasí (zatím) a ve 14 hodin hlavní arbitr Michal Trojan hvizdem píšťalky zahajuje toto utkání. Již klasicky zahajujeme ofensivní hrou, k míči se dostává naše nová posila Honza Černý, který nahrává Mirku Štemberkovi a ten posílá na Vítka Phana, ale je to bez brankového zakončení. K balonu se tak dostává domácí tým, který po rychlém rozehrání a průniku získává svůj první rohový kop utkání a pozor, jen těsně míjí naši branku. To by bylo nepříjemné takto na začátku dostat gól. Rychle se z toho oklepáváme a je tu na míči opět Mirek Štemberk, a ten střílí, je tam několik dotyků a první branka dnešního utkání, která je mu nakonec i připsána (i když to je nejspíš vlastenec). Ve 4. minutě stav zápasu 0:1. V 6. minutě se k míči dostává Vašek Helm, střílí na střed, je tu ale faul, budeme kopat standardku. Hra se na chvíli přerušuje, rozhodčí musí uklidňovat lavičku domácích, kde dostává žlutou kartu vedoucí Kalenda. Vracíme se zpět ke hře, u míče Karel Vrabec, no avšak chybí zakončení. Snad příště. V 10. minutě je zde další naše akce, kdy míč putuje od Marka Bíny přes Kubu Daňka na Míru Štemberka, ten ale novoborskou branku míjí. Minutu na to je zde další šance založená Matějem Hrnčířem, jehož dlouhý balon nachází Mára Bína, sudí ale zdvihá praporek pro ofsajdové postavení. Pěnčínský tlak nepolevuje (to by bylo, aby nebylo). Začíná kapitán Petr Heinrich na Karla Vrabce, který posílá na rychlonožku Vítka Phana, ten je však faulován před pokutovým územím, proto je z toho naše další standardka. U míče Marek Bína, pálí přesnou střelu před bránu, Petr Heinrich hlavičkuje, jenže nad. Následuje další šance. Karel Vrabec posílá dopředu na Vítka, ten přehrává na hranicích vápna gólmana, nahrává na Honzu Černého, ten ale nezakončuje. Po následovné rozehřeje je zde další žlutá karta pro domácí za faul na Honzu Černého. Karel Vrabec kope, míč přebírá Kuba Daněk, ten vidí nabíhajícího Marka Bínu, proto posílá míč před branku, Marek běží, avšak gólman domácích je rychlejší. Hra má svoji rychlost. Teď je zde tvrdý zákrok kapitána Boru na Matěje Hrnčíře, zatím bez trestu (?). V 19. minutě je zde další šance Mirka Štemberka, no alespoň z toho máme roh. Ten ale také nevychází. Novoborští tlačí, hra je místy až příliš tvrdá. Z naší strany jsou zde zbytečné ztráty míče. Domácí si téměř zasedli na Mirka Štemberka, je na něj jeden faul za druhým (sudí nechává ale bez karetního trestu). Je otázkou zda-li jeden z těchto zákroků nebyl již v pokutovém území a neměla se pískat penalta. I když i my si hru teď trochu komplikujeme, hrajeme složitě. V 31. minutě je naše další příležitost, hraje Mirek na Vítka, který přeposílá Vašku Helmovi a ten bezpečně uklízí do branky. A je to 0:2. Skvělá akce. Počasí se rychle mění, ochlazuje se, stahují se mračna (snad ne nad námi). V 35. minutě je u balónu opět Vítek Phan, obíhá několik hráčů, nakonec je z toho faul. Kope opět Karel, ten je přeposílá míč na Marka Bínu, ale jeho střela je zblokována. Dvě minuty na to zase naše standardka, Karel střílí, ale brankáři rovnou do náruče. Karle, už se tref, konečně. Ve 40. minutě mračna nad námi ukazují co v nich je, začíná pršet a to tak, že velmi. Tak a pro změnu je zde další naše standardka, standartně k ní nastupuje Karel Vrabec. A? Ano, trefuje se. Skvělé, je to 0:3. Dohráváme poločas. Odcházíme do kabin se skvělým tříbrankovým vedením, aby se všichni aspoň trochu vysušili 🙂

Do druhé půle vstupujeme s obměnou v sestavě, odchází autor druhé branky Vašek Helm a i Mirek Štemberk, přicházejí Honza Díl a Ondra Doležal, V 47. minutě je zde Honza Černý u míče, ten nahrává na Vítka Phana, který přihrává Marku Bínovi a ten zvyšuje skóre přesnou střelou na 0:4. Ve 49. minutě zase Vítek na balónu, posílá našemu nováčkovi Honzovi Černému, ten střílí, avšak nad brankovou konstrukci. Ten v následující minutě přebírá i kapitánskou pásku, neboť střídáme. Petr Heinrich odchází a na trávník se podívá Martin Ráček. Zároveň přestává i pršet. Novoborští nehází ale flintu do žita a zvyšují tlak. Možná až nečekaně rychle se ocitají před naší brankou, ale Díma Jerasov bezpečně chytá. Díma, udrž nulu. V 57. minutě pak Honza Černý dostává žlutou kartu. Doufejme, že pro nás poslední. Přebíráme kontrolu nad hrou. Ondra Doležal krásně obehrává novoborské obránce, nahrává Kubovi Daňkovi, ale je to zase nad brankou. A dvě minuty na to Kuba na míči, a zase nad. To je pešek. Kubo, to musíš dát. V 61. minutě Marek Bína nabízí míč Vítku Phanovi, ten střílí a je to zase nad břevno, Jak by řekl Karol Polák: „Byly to milimetry, ale bolo jich vela.“ V 63. minutě se domácí dostávají do šance a až jedovatou dlouhou střelou ohrožují naši branku. Ale je tu Díma Jerasov, ten s jistotou chytá. I my to nevzdáváme, Marek Bína v 67. minutě dalekonosnou střelou o kousek míjí branku domácích. V 69. minutě střídáme. Dolů jde Vítek Phan a na pažit vbíhá Tomáš Ryml. V 70.minutě akce od Honzi Černého na Martina Ráčka, jež nalézá Máru Bínu, jenže ofsajd (dle pomezního rozhodčího). Chvíli na to další naše superakce. Tom Ryml nahrává na území domácích Ondrovi Doležalovi, ten míč drží, posílá zpět Tomášovi, který střílí, ale gólman Nového Boru chytá. V 73. minutě je zde náš další pokus o dobití soupeřovi branky a to přes Ondru na Tomáše, který je ale v ofsajdu. Na domácích je už znát únava. Tři minuty na to Kuba Daněk nevyužívá svoji šanci v podstatě do prázdné. Kubo, jak jsi mohl tohle nedat? 🙂 V 79.minutě je v akci naše želízko v ohni Honza Díl, rychle proniká, střílí, avšak nevychází. Naše želízko Díl se dostává k další šanci v 84. minutě, kdy hru zakládá Karel Vrabec nahrávající Marku Bínovi, který posílá míč Honzovi. Žel to nevyšlo. Únava je už i u nás. I když… 85. minuta, Mára nachází Kubu a ten je úspěšný. Konečně. Je to 0:5. Daňous, vyšlo ti to. Ještě tu jsou dvě příležitosti Marka Bíny, jenže nevycházejí., v poslední minutě proniká dopředu i náš skvělý obránce Pavel Patka, ale průnik nevychází. A je tu konec utkání. Stav: 0:5. Hoši, děkujeme.

Pohárové utkání jsme zvládli. Zápas měl spád. Akce byly svižné. Soupeř se snažil, leč marně. Počasí bylo vrtkavé, chyběl snad jen sníh. Naše hra měla svoji taktiku (i když někdy porušovanou), svižnost. Možná někdy ale zbytečnou komplikovanost, přeci jen jak říká trenér: „V jednoduchosti je síla.“ Děkujeme všem autorům našich branek – Mirkovi, Vaškovi, Karlovi, Markovi a Jakubovi. Asi jich mohlo být více, ale počítají se jen ty vstřelené. Ale poděkování patří celému manšaftu, nováčci Vítek a Honza byli vidět, prosadili se. Ale co bychom byli bez naší obrany či gólmana? Děkujeme i našim fanouškům, kteří s námi jeli. Tak a a příští sobotu už první jarní mistrák a to v sobotu 23.3. od 17 hodin na UMT Mšeno Mozartova proti Frýdlantu. Díky za podporu všem.