UMT Mšeno

FC Pěnčín : SK Dolní Bousov

Sestava: Zoul, Hrnčíř, Patka, Vrabec, Ryml, Ráček, Doležal, Daněk, Helm, Heinrich, Pelta

Na lavičce jsou připraveni: Jerasov, Štemberk, Krčmárik

V našem přátelském utkání v létě 2023 jsme zvítězili 5:0 na hřišti v Dolním Bousově. Ale nikdy není dobré podceňovat soupeře, k tomu ještě nehrajeme v klasické sestavě, chybí nám Marek Bína, Honza Maryško, Honza Díl nebo Ondra Šedý. Počasí se nad námi slitovalo, před utkáním naštěstí přestalo pršet a to vydrželo i po celou dobu zápasu.

Utkání začíná hvizdem hlavního arbitra v pravé poledne na UMT Mšeno. Pěnčín v tradičních zeleno-žlutých dresech. Dolnobousovští v bílo-červené kombinaci.

Již od prvních vteřinách má utkání velmi rychlý spád, soupeř přijel připraven. Od počátku si vytváří tlak, vypadá to na velmi svižné utkání. V 5. minutě se dostáváme do první větší šance, kdy svoji klasickou dlouhou přihrávku posílá Karel Vrabec na Vaška Helma, který ale před vápnem nedokáže kvalitně zpracovat a míjí. Minutu na to je zde další akce v podobě, kdy Tom Ryml nahrává před bránu, ale Pavel Patka branku pouze přestřeluje. A opět další šance, kterou zakládá Tom Ryml, který nahrává Adamu Peltovi a ten posílá na Jakuba Daňka krásně před vápnem, Kuba pálí levou a bohužel vedle brankové konstrukce. Soupeř to nevzdává a otáčí hru před naši branku, teď zachraňuje situaci Ondra Doležal, ale je z toho roh pro hosty. Krásná střela naštěstí míjí naši branku. Chybí nám komunikace, kluci mezi sebou málo mluví. Ale přesto začínáme mít hru pod kontrolou. V 15. minutě Karel Vrabec nachází Martina Ráčka, Ten ale chybuje. Ale dobré autové vhazování pro nás, Petr Heinrich hází před branku, kde míč zpracovává Ondra Doležal, ale posílá jej gólmanovi rovnou do náručí. V následujících minutách to jde nahoru dolů, zbytečně chybujeme a ztrácíme míče. Ve 22. minutě dokonce vidíme žlutou kartu pro hostujícího hráče za faul na Matěje Hrčíře. V 25. minutě je zde standardka cca od velkého vápna, ke které se staví Karel Vrabec, míjí branku ani ne o půl metr. Pár minutek na to ale dolnobousovští využívají naší větší chyby a už útočí na naši branku, naštěstí vedle. Ve 30. minutě výborně zpracovává Adam Pelta, který nahrává Ondrovi Doležalovi, ale nepovedlo se. Náš tlak neustává, je zde další šance Martina Ráčka, kterému nahrává Tomáš Ryml, ale je to střela nad. Dokonce první půle je zde několik střel našich, ale vždy mimo. Velká škoda kluci, to jsou ty naše koncovky. Poločas tedy bez branek.

Do druhé půle nastupujeme po krátké přestávce, v sestavě jej výměna brankařů, kdy odchází Martin Zoul a do branky nastupuje Dimi Jerasov. Matěj Hrčíř zakládá svoji akci po křídle, posílá balon na Vaška Helma a ten na Ondru Doležala, avšak ten nedokáže kvalitně zpracovat a zakončit. V 50. minutě branku hostů přestřeluje Tom Ryml. Hosté mají v 53. minutě roh, nejsou důslední ve hře a tedy pro nás lépe. Následuje řada našich neúspěšných rohů, proto se stav neměnění a je 0:0. V 64. minutě odraženou střelu využívá Ondra Doležal, ale míjí. V Následující minutě hosté střídají hned tři hráče najednou, což se projevuje oživením hry a větším tlakem Dolního Bousova. V 82. minutě odchází Adam Pelta a do hry vstupuje David Krčmárik, který hned vytváří akci přes Karla Vrabce, který posílá na Vaška Helma. Zas nic. V 84. zahraňuje rychlý break hostů Petr Heinrich. Před koncem utkání je zde ještě jedna šance, kdy odkopává brankář Dima Jerasov a pak to zkouší Vašek Helm. Na samém závěru dochází k nepříjemné situaci, kdy náš hráč v rámci vzdušného souboje neúmyslně, ale přesto trochu tvrději atakuje hráče hostů. Ze vzniklé skrumáže pak vychází několik žlutých karet na obou stranách a jedna červená na straně hostů. Konečný hvizd hlavního arbitra ukončuje zápas s bezbrankovou remízou.

Viděli jsme dynamické dravé utkání, spíš pod naší kontrolou, ale také s větším množstvím našich zaviněných chyb a nezakončených gólovek. Sice je pravdou, že chybělo několik důležitých hráčů, přesto je hodně co zlepšovat. Kluci se snažili. Máme ještě pár týdnů na zkvalitnění.

Příští utkání hrajeme v sobotu 24. 2. od hodin s mužstvem Kosmonos na UMT v Turnově. Cesta tam i zpět je po vlastní ose.