3:3

sobota 4. listopadu 2023 14.30 UMT Mozartova, Mšeno n. N.

Rozhodčí: Řeháček, Bohuš, Šůma

Delegát: Diringer

Domácí: Zoul, Bína, Hrnčíř, Patka, Maryško (Šedý), Pelta (Díl), Vrabec, Helm, Pour (Heinrich), Daněk, Štemberk (K)

Trenér: Emil Šafář

Hosté: Svoboda, Strya (K), Rumler, Kavan M., Tomov (Tang Hai Min), Chmátal, Kordík (Novák), Holeček O. , Švějkovský D. (Švejskovský D.), Soukeník, Kavan Š.

Trenér: Miroslav Jeník

Branky: Chmátal (13.), Švejkovský D. (47.), Pour (52.), Patka (56. PK), Chmátal (84.), Daněk (90.)

Tresty: ŽK Tomov (53.), Vrabec (71.), Holeček O. (80.), Chmátal (84.), Daněk (85.), Soukeník (90.+3)

Dneska jsme se kvůli stavu hřiště nesetkali na Pěnčíně, nýbrž na umělce ve Mšeně. Tu dobře známe ze zimních příprav a z několika utkání v poháru. Vítáme na hřišti dnešního soupeře FK Slovan Hrádek nad Nisou. Jde o bitvu prvního s druhým, obě mužstva doposud neporažena, obě mužstva toužící po vítězství, obě mužstva dychtící po skalpu toho druhého. Hrádek dojelo podpořit množství fanoušků. Můžeme se tedy těšit na opravdu zajímavé utkání. Sudí Řeháček zahajuje hru úvodním hvizdem. Od začátku presujeme, start je rychlý, míč je neustále ve hře. Ve 3. minutě tu máme první faul na kapitána Mirka Štemberka. Daří se nám držet hru polovině hostů. Pepa Pour nahrává Marku Bínovi, ale nevychází to. Pak dále střílí cca z 22 metrů Matěj Hrnčíř, ale mimo branku. Hra je plná soubojů o míč. Veliká šance v 7. minutě – Míra Štemberk má míč, chce vystřelit, ale je podražen, míč se dostává napravo u velkého vápna k Pepovi Pourovi, který nahrává Vašku Helmovi, jež pálí dalekonosnou střelu, avšak jen zvoní břevno. Hra se otáčí, hosté otáčejí a útočí, míří vedle branky, ale je z toho jejich první rohový kop. Naštěstí nevyužívají a jen přestřelují naši branku. Avšak stále jsou na míči, opět pronikají, obrana nám zaspala a hráč Hrádku David Chmátal dává první branku zápasu. Hoste vedou. I v následujících minutách jsou hrádečtí aktivnější. Naše další větší akce přichází až ve 19. minutě, kdy Karel Vrabec nahrává Marku Bínovi, ten Mirku Štemberkovi, který před brankou hostů zkouší nůžky, ale nesedlo to. Bojujme dal. U míče opět Mirek, posílá Vašku Helmovi, který nedal. Hraje otevřená, plná soubojů, je zde dynamika, živost. Ale na naší straně také zbytečné ztrácení míče. V 27. minutě se pokouší trefit branku Pepa Pour, střela je pomalá a hlavně nad brankovou konstrukci. Ve 29. minutě je zde velmi nepříjemný roh hostů, naštěstí nad branku, v 35. minutě opět hosté střílí, ale Martin Zoul bezpečně chytá. Hra se otáčí, opět přebíráme iniciativu, Vašek Helm má šanci, hlavičkuje. Nepovedlo se. Ale pěkné. Do konce prvního poločasu je tu náš velký tlak na vyrovnání, Vaškova další šance je v 39. minutě – škoda, je to nad. Ve 43. minutě kope Marek Bína náš další roh, posílá míč krásně před branku, ale Pavel Patka fauluje loktem. Chvíli na to střílí Honza Maryško, ale nedůrazně. Poločas je tedy lepší pro hosty, kteří vedou 1:0.

Do druhého poločasu střídáme, odchází Adam Pelta, kterého nahrazuje Honza Díl. Hra začíná opět velice živě. A je tu naše obrovská chyba, kterou využívají hosté a ve 47. minutě Dominik Švejkovský zvyšuje na 2:0 pro hrádecké. Začínáme mít problém. V 50. minutě opět střídáme, dolů jde Honza Maryško, na hřiště jde Ondra Šedý. A ten po třech minutách na hřišti zakládá akci, posílá ze středu hřiště míč před velké vápno Mirku Štemberkovi, který proniká před a kope míč před branku, kde již bezpečně doráží Pepa Pour. Snižujeme na 1:2. To nás snad nakopne. Chvíli na to má Honza Díl svoji velkou šanci, škoda že nepálil svojí vyhlášenou levačkou, třeba by trefil. A je tu ošklivý faul na Mirka Štemberka v pokutovém území. Sudí nařizuje pokutový kop. Jde na něj Pavel Patka. A je vyrovnáno! Pavel s přehledem dává vyrovnávací branku. Je to 2:2. Náš tlak neustává, ale totéž platí i o hráčích Hrádku nad Nisou. Martin Zoul v 59. minutě chytá míč. V 60. minutě je zde trochu sporná situace, je zde faul na Vaška Helma, mohla být penalta? Hrajeme dál. Utkání i přes vysoké nasazení, rychlost a bojovnost vůbec neztrácí na živosti, spíše naopak, jako by se obě mužstva dostávala do varu 😊. V 66. minutě se Honza díl staví ke standardce, míří dobře, ale střelu hráč hostů odráží. Pak střílí Kuba Daněk a je to jen těsně vedle branky. Škoda, přeškoda. Pár minut na to má zas práci Martin Zoul, střela na něj je z dálky, ale chytá s přehledem. V 72. minutě další hrádecká střela těsně míjí naši branku. V 74. minutě nahrává Kuba Daněk Mirkovi Štemberkovi, ten jen střílí vedle branky. Je z toho ale roh pro nás, kope Honza Díl, přebírá Karel Vrabec a předává Pepovi Pourovi, který míří nad branku. Následuje naše kanonáda, avšak ne do branky, střílí Vašek Helm, po chvilce Pepa Pour a Kuba Daněk. Nedaří se zakončit i přes velkou snahu. A je tu útok hostů, veliká chyba na naší straně a v 84. minutě hosté zvyšují brankou Davida Chmátala. Máro, co to bylo? Stav utkání pár minut před koncem je 2:3. Musíme zabrat. V 87. minutě Honza Díl trefuje břevno. Čas se krátí. V 90. minutě na balonu opět Honza Díl, ten posílá Kubovi Daňkovi a je opět vyrovnáno – 3:3. Nastavují se tři minuty, dlouhé tři minuty. Už si hlídáme hru i výsledek, poslední výkop a hlavní arbitr ukončuje hvizdem toho super utkání.

Dnešní zápas byl asi vrcholem letošního podzimu. Utkání bylo fotbalové, do Mšena dojel celý autobus fanoušků Hrádku. Hra byla soutěživá, dynamická, otevřená. Obě mužstva chtěla urvat vítězství, jde o první místo. Odhodlání nechybělo. Dnešní pochvala patří opět celému týmu. Jen ty zbytečné ztráty míče a nepřesné střely na branku. Hosté vystřeli snad 5x a tři branky. A my mnohem víckrát, ale to zakončení se nedaří. Jde se dál. Ještě tu máme poslední dohrávku v sobotu 11. listopadu od 10 hodin na UMT v Desné s FK Velké Hamry. To nás čeká také náročný soupeř, proto nás dojeďte povzbudit.