V Hrádku jsme selhali jako tým a prohráli

FC Pěnčín: Zoul, Heinrich (K), Bína (86. Drahoš), Díl, Černý (46. Helm), Hrnčíř (86. Doležal), Vrabec, Patka, Daněk, Štemberk (76. Ráček)

FK Hrádek n. N. : Svoboda, Strya(K) (90.+ 3 Holeček), Černický, Chmátal (85. Kordík), Kavan M., Rumler P., Kavan Š., Tomov, Holeček, Vacek (85. Vacek), Rumler Š. (75. Švejkovský)

Trenér: Jeník Miroslav

Branky: 7. Díl, 40. Rumler Š, 71. Černický, 90. +1 Švejkovský

Tresty: ŽK 19. Strya, ČK 29. Heinrich, ŽK 55. Helm, 59. +59. Díl (ČK),78. Patka, 79. Černický, 89. Švejkovský

Dnes nás čekalo veledůležité utkání – boj prvního s druhým o pozici v tabulce a o možnou výhru soutěže. Hrádek od začátku zvolil obranou hru – 5 obránců. Přesto se již v 8. minutě perfektní střelou prosadil Honza Díl ze standardky, kterou brankář očividně nečekal. Do další šance jsme se dostali hned chvíli na to, kdy Marek Bína nahrál Pavlu Patkovi, ten našel Karla Vrabce a opět u míče Honza Díl. Tentokrát byl hrádecký gólman ale připravený. V 10. minutě došlo ke kuriózní situaci, kdy jsme měli kopat první roh zápasu, a páni sudí jaksi zjistili, že chybí rohové praporky. Hra se vyvíjel a v náš prospěch, ale v 29. minutě zbytečně tvrdě fauloval náš kapitán Petr Heinrich a uviděl bohužel rovnou červenou kartu. Přesto naši kluci nic nevzdávali a bojovali i o deseti. Těsně před koncem první půli přišel ale nešťastný vyrovnávací gól.

Druhá půle ž byla v náš neprospěch. Hru jsme měli pod kontrolou, ale v 59. minutě Honza Díl zkritizoval výkon rozhodčích a uviděl za to žlutou kartu, ve své kritice ale i přes toto napomenutí pokračoval gesty a hlavní arbitr mu asi zbytečně přísně ukázal žlutou kartu znova, takže se proměnila na červenou. Hrát proti Hrádku o devíti je náročné. Přesto kluci bojovali, v 61. utekl Mirek Štemberk s Markem Bínou, kterému to ve finále nevyšlo. Podobně Marek utekl i 69. minutě. V 71. minutě domácí Černický vystřelil ukázkově a Hrádek zvýšil na 2:1. Zkusili jsme ještě oživit čerstvými silami – postupně šel do hry Martin Ráček, Denis Drahoš a Ondra Doležal. Vypadalo to, že bychom uhráli remízu, ale síly docházeli. Hrádek zvýšil aktivitu a v 90 + 1 zvýšil na 3:1. Bylo rozhodnuto. Přesto, že jsme prohráli, kluci, co dohrávali v takovém oslabení předvedli nepředstavitelné výkony. V podstatě nás zachránili před totálním debaklem.

Bohužel dvě zbytečná vyloučení jdou za námi, individuální zkrat poškodil celý tým a celoroční snahu ostatních. Těžko hledat omluvu. Jdeme dál, teď se musíme soustředit na finále poháru, na který vás zveme. Jak asi víte, místem konání bude jablonecká Střelnice ve středu 12. 6. od 18 hodin. Vaše účast tentokrát není žádoucí, ale povinná . Určitě dojděte.