FC Pěnčín: Zoul, Hrnčíř, Patka (K), Díl, Černý (76. Jerasov), Pelta (67. Heinrich), Vrabec, Phan (58. Ráček), Daněk, Helm, Bína

FC Nový Bor: Haluška, Pokorný, Chour, Kubeš (68. Šešina J.), Král (86. Faouzi), Babic, Kalenda, Havlík, Džavik, Broschinský (K), Majerech (Šešina M.)

Trenér: Kouřil Stanislav

Branky: 9. Pelta, 38. Daněk, 68. Černý

Tresty: ŽK 19. Kalenda, 34. Černý

Dobrý skoro podvečer naši fandové.

Po třech týdnech jsme opět v Novém Boru, tentokráte již na mistrovské utkání krajské soutěže. Obě mužstva nastupují v téměř stejných sestavách. Počasí nám přeje, Slunce svítí, trávníková plocha je ve výborné kondici. Co více si přát? Jistě – naše vítezství. Ale každý zápas je jiný. Hru rozehrává náš dnešní kapitán Pavel Patka. Ve třetí minutě se k míči dostává Honza Díl, ten posílá na Marka Bínu a jemu na střed nabíhá Kuba daněk, brankář domácích je ale o vteřinku rychlejší. Hned minutu na to opět Honza díl na míči, nahrává Vašku Helmovi, který ale zbytečně čekal. Nevadí, máme pro sebe první roh. Ten kope Honza Díl, střela letí na střed, avšak nikdo z našich se k ní nedostává, avšak po teči máme další roh. Ten již kope Marek Bína, bohužel branka z toho není. Naše další velká šance přichází v 8. minutě, Vítek Phan proniká po lajně hluboko do prostoru domácích, pak kope míč na střed před Marka Bínu, gólman je ale připraven, střelu vyráží. Tohle byla tutovka, Máro. Následuje další akce od Karla Vrabce, který svou tradiční dlouhou střelou posílá míč dopředu k Vašku Helmovi, pak jde balon na Honzu Díla a ve vzniklé situaci vidíme první branku dnešního utkání. Autorem je Adam Pelta. Další dlouhou střelu vysílá Karel Vrabec na Honzu Díla ve 13. minutě, novoborská obrana je ale připravena. V následné hře několikrát zbytečně ztrácíme míč. Chce to naši větší koncentraci. V 16. minutě přichází další naše akce, Vítek Phan na míči, ten nahrává Marku Bínovi a ten Honzu Dílovi, jeho střela je až příliš dalekonosná. Domácí začínají vyvíjet větší tlak. V 18. minutě vybojováváme míč, ale Adam Pelta je faulován, ponechaná výhoda hry, ale Marek Bína je už v ofsajdu. Zatím má hra spád, v 21. minutě opět Karel Vrabec rozehrává, nabíhá Marek Bína, míč pak na Honzu Díla, pak je na balonu Vašek Helm. To už tam musí padnout. Míč se odráží, o dorážku hlavou se pokouší Honza Černý, brankář Haluška je pohotový a chytá. To byla další tutovka. Následuje několik dalších příležitostí, avšak neproměňujeme. V 22. minutě kope jeden z dalších rohu Marek Bína, brankář vyboxovává. Po chvilce je zde další roh, zkouší Honza Díl, míč letí na bránu, gólman chytá. Domácí nic nevzdávají, naše jednobrankové vedení je žene k dalším útokům. 31. minuta přináší standardku pro domácí, tu ale hlavou vyráží Honza Černý, míč jde na Vaška Helma, pak na Matěje Hrnčíře, ten nahrává na střed pole Marku Bínovi, jemu pak nabíhá Adam Pelta, avšak pomezní zdvihá praporek. Je to Adamův ofsajd skoro jak v žácích 😊. Neustáváme tlačit ve hře. V 32. minutě hra od Vítka Phana na Honzu Černého, který nahrává Marku Bínovi, bohužel zase nevychází. Je z toho náš roh. Ten kope Honza díl, krásnou střelou před branku, Honza Černý používá hlavu, ale míč těsně míjí branku. V 34. minutě je akce na druhé polovině hřiště, novoborští mají jasnou gólovku, Martin Zoul pouští míč, ale domácí této situace nevyužívají a míč končí mimo hrací plochu. Uff, teď jsme měli opravdu mega štěstí.  Ve 35. minutě je zde první žlutá pro domácí, kterou vidí Honza Černý. Novoborský kapitán Broschinský pak kope standardku, která jen těsně míjí naši branku. Ve 40. minutě řekněme již tradičně na míči Karel Vrabec míří dopředu, kde se objevuje stíhač Kuba Daněk a ten se trefuje. Vedeme již o dvě branky. Do konce poločasu nepolevujeme, snaží se Vítek Phan, Vašek Helm i Honza Díl svými střelami, které ale vždy branku domácích míjejí. Konec poločasu, stav utkání 0:2.

Do druhé půle v našem herním týmu beze změn. Nový Bor je nyní více akční, asi byli hodně povzbuzeni o pauze. V 49. minutě je zfaulován Kuba Daněk, ke standardce se staví Honza Díl, ten míří jen kousek napravo od branky. Minutu na to nachází Karel vrabec Matěje Hrnčíře, ten střílí, avšak gólman opět chytá. V 52. minutě zas Karel nahrává nabíhajícímu Kubovi Daňkovi, ale je to o kousek delší, než Kuba může doběhnout. Naše hra celkově nějak zpomalila, to bude asi to Slunce, nebo něco jiného? Hra je spíše pod taktovkou domácích. Po dalších překopáváních jsme konečně u nějaké slibně se rozvíjející akce, kdy Vítek Phan posílá míč na Mrak Bínu, ale brankář Nového Boru je dnes ve výborné herní kondici. V 58. minutě střídáme, odchází Vítek Phan a nastupuje Martin Ráček. V 63. minutě nahrává míč Honza Díl Martinu Ráčkovi, ten pálí, střela opravdu lízla tyčku. A je tu 68. minutě se konečně prosazuje Honza Černý a svoji první střelou za náš tým zvyšuje na 0:3. Díky, Honzo. Naše hra opravdu zpomalila, je to spíš chození. V 76. minutě je zde naše poslední možné střídání, odchází Honza Černý a na hřiště do pole se podívá dnešní narozeninový oslavenec Dimitrij Jerasov. Ano, jeden z našich brankářů. Už jsme to párkrát udělali a vyplatilo se. Je to skrytý talent 😊. V 79. minutě je zde odkop od naší brány, Marek Bína míč vidí, dobíhá ale branku přestřeluje. Je to takové dobývání území, nebo překopávání tam a zpět. Tento způsob hry zdá se nám poněkud nešťastný. V 84. minutě je zde další roh od Honzi Díl, Matěj Hrnčíř střílí vedle branky. A naštěstí je zde konec zápasu. Podařilo se nám další vítezství.

Je za námi letošní druhé novoborské utkání, bylo vítězné. První půlka byla dravá, plná akcí, střel a útoků. Viděli jsme v ní dvě branky. Díky Adamovi a Kubovi. Šance měli ale i jiní, Honza Díl nebo Marek Bína. Bohužel jejich šance končí buď mimo brankovou konstrukci nebo se o ně postaral dnes skvěle zasahující brankář domácích Matěj Haluška. Druhá půle, i když byla také vítězná díky brance Honzi Černého, z naší strany moc fotbalová nebyla. Hlavně jsme ztratili na rychlosti, naší velké devíze. Tam budeme muset zapracovat. Přesto našim klukům patří velké uznání. Další tři body. Děkujeme i našim věrným fanouškům, kteří s námi jezdí a podporují nás.

Příště se uvidíme v sobotu od 16 hodin s Chrastavou na UMT Mšeno. Tak jste všichni srdečně zváni.