Z venkovního utkání v Lomnici vezeme zaslouženě vítězství

FC Pěnčín: Jerasov, Hrnčíř, Patka, Díl, Krejčík (84. Pelta), Ráček (64. Finnimore), Vrabec, Linka, Drahoš, Bína, Štemberk (87. Zoul)

FC Lomnice n. Pop.: Přibyl, Prokorát, Fišar, Jarosz, Lábek, Horáček, Gaubman (K), Vaněk, Drahoňovský (Mizera D.), Majer, Rejman

Trenér: Michal Sucharda

Branky: 5. Lábek (PK), 10. + 34. Bína, 44. Štemberk

Tresty: ŽK 43. Hrnčíř, ČK 76. Jarosz

Tam, kde jsme vloni končili sezónu, jsme odehráli naše třetí utkání 5. ligy. A jako standartně jsme do zápasu nastoupili s rozhodnutím nedat nic z našeho území. Ve třetí minutě na lomnickou branku vystřelil Marek Bína, míč však mířil výše, než je břevno. Bohužel v 5. minutě Martin Ráček při obraně našeho území překročil povolenou mez a byla z toho penalta pro domácí, které se ujal Lábek a pokutový kop proměnil. Takže v 5. minutě jsme prohrávali 1:0. Další naši šanci měl Kamil Krejčík v 6. minutě, kdy neúspěšně hlavičkoval. V 10. minutě opět proletěl středem k brance domácích Marek Bína, vystřelil a trefil levou tyč, od které se balón odrazil do branky a bylo srovnáno na 1:1. Jen o chvilku později Kamil Krejčík nahrával Mirku Štemberkovi, který také pálil na branku, gólman však ve skoku míč chytil. Ve 14. minutě se pokusil o svoji střelu Honza Díl, ale nevyšlo to. Ve 20. minutě pak Karel Vrabec nahrál na střed Honzu Linkovi a ten jen o pár centimetrů minul levý dolní roh branky. V 25. minutě běžel sám na bránu Denis Drahoš, avšak nevyšlo to také. Hraje se spíše na lomnické půlce. V 34. minutě Denis Drahoš nahrává Marku Bínovi a ten skvěle zamířil, a tak jsme se ujali vedení 1:2. V 36. minutě to opět zkusil tamdem Kamil Krejčík – Mirek Štemberk, avšak gólman opět pohotově chytá. V 39. po nahrávce od Mirka Štemberka to zkusil Honza Díl hlavou, ale bylo to nad. A na konci první půle pak unikl Mirek Štemberk sám a s jistotou upravil na 1:3.

I od počátku druhé půle jdeme do toho naplno. V 49. minutě zkusil svojí řekněme již tradiční střelu (jako téměř v každém utkání) Matěj Hrnčíř, bohužel. Minutu na to střílel Honza Díl, brankář Lomnice míč vyrazil. Od 60. minuty jsme již trochu polevili, trochu jsme i přizpůsobili hru domácím. V 64. minutě jsme vystřídali Martina Ráčka za Benjamina Finnimoreho. Hra se zpomalila na obou stranách, domácí pak začali více bránit a nám se nedařilo přes ně proniknout. V 76. minutě pak zbytečně tvrdě fauloval Matěje Hrnčíře domácí Jarosz, takže uviděl rovnou červenou kartu a Matěje jsme museli ošetřovat. Na konci v 84. minutě šel na hřiště Adam Pelta za Kamila Krejčíka a k samého závěru se podíval na trávník jako hráč i Martin Zoul za Mirka Štemberka. Dokonce měl i jednu šanci, bohužel ji brankář vyrazil. Konečný stav tedy 1:3, přivezli jsme tedy další tři body.

Sobotní utkání v Lomnici, odehrané pod pražícím Sluncem, mělo větší náboj v první půli, kdy padly všechny branky. Škoda penalty pro nás, čisté konto by bylo jistě hezčí. Domácí brankář Přibyl byl opravdu procvičen a musí se nechat, že svému týmu pomohl maximálně, neboť počet chycených nebo alespoň vyražených střel měl velmi velký. Za naši stranu poděkování Marku Bínovi za dvě branky, stává se tak prozatím našim nejlepším střelcem se čtyřmi góly. Střelecky se snažili (i když neúspěšně) i Honza Díl, Kamil Krejčík, Honza Linka nebo Mirek Štemberk. Bohužel jsme v druhé půli nedokázali skórovat, což by chtělo napravit. Od 60. minuty byla hra spíše klidná, asi i díky vedru. K tomu budeme mít příležitost v sobotu 31. 8. od 17 hodin v Sedmihorkách, kde máme soupeři co vracet. Autobus odjíždí ve 14.45 z Pěnčína, v 15.00 od JYSKu v Jablonci nad Nisou a v 15.15 z Hodkovic od čerpací stanice.