Adam Pelta: Díky výhře v poháru je sezóna úspěšná, radost nám dělá hlavně mládež

Hodnocení sezóny pohledem vedení klubu

Adame, v Pěnčíně působíte již třetí sezónu a poprvé jste nevyhráli soutěž. Jak to hodnotíte?

Je to tak. Ale byla otázka času, kdy se to stane. Letos jsme dokonce měli více bodů než v sezóně minulé a na jména určitě lepší kádr. Ale Hrádek předvedl neuvěřitelnou sezónu a z mého pohledu si to zasloužil a já mu upřímně gratuluju, protože chtěl postoupit. Poměr cena/výkon byl na jejich straně o míle vyšší. Přesto musím říct, ze jsme se o titul připravili úplně sami.

Co rozhodlo?

Za mě určitě utkání v Sedmihorkách. Udělali jsme nějaké interní chyby a musíme se z nich poučit. A zápas v Hrádku a 2 červené nebudu komentovat. K tomu jsem řekl něco ostřejšího všem aktérům.

Jaké jsou vaše cíle a ambice v příští sezóně ?

Budeme hrát celý rok mimo domácí prostředí a krajský přebor se rozšiřuje na 16 týmu, jelikož k nám jdou 2 týmy z Ústecka. Bylo slíbeno, že se to hned za rok vrátí na 14, ale už se z toho cuká. Za mě naše zimní podmínky pro 16 týmu nejsou ideální. Ale my nejspíš musíme mít ty ambice nejvyšší. Za mě je priorita neudělat ostudu v Mol cupu. Chceme potrápit soupeře z vyšší soutěže a přizpůsobili jsme k tomu i přípravu, kde máme 2 opravdu těžké soupeře – Kladno a Jablonec B.

Co mládež?

Mládež je pro celý klub a hlavně starostu naprostá priorita. Většině lidi je fuk, co hraje A tým. Zajímá je mládež a já tomu rozumím. Myslim si, že jsme tady udělali kus dobré práce a téměř z nuly společně s Mírou Langem vybudovali mládežnické týmy čítající 80 děti. Letos budeme mít předpřípravku, 2 mladší přípravky, 1 starší přípravku a 2 mladší žáky. Je opravdu náročné to bez domácího hřiště zajistit a sehnat trenéry. Paradoxně tím trávím nejvíce času a sám i trénuji. Budu se snažit přivést další trenéry, protože je potřeba tu práci více rozložit. Je potřeba poděkovat Zásadě, která s námi v oblasti mládeže spolupracuje. Bohužel musím na závěr říct, že Miroslav Lang ml. z časových důvodu končí a bude to skoro nenahraditelná ztráta, ale my se s tím popereme.

Jak hodnotíte vítězství v krajském poháru?

Nebýt tohoto úspěchu, tak bychom sezónu určitě kladně nehodnotili. Ale povedlo se nám to. Před 900 diváky jsme to zvládli a proti soupeři s 5 hráči z ČFL ten pohár urvali. Všem, kteří se na tom podíleli moc děkuji. Vidět dojatého prezidenta klubu pana Strnada bylo skvělé. Věřím, že to zkusíme zopakovat. Údajně se z poháru vyřadí B týmy, což je asi logické. Hrát proti většině hráčů z divize nebo ČFL není asi úplně ok, i když my jsme obě béčka porazili, ale rozumím týmům, co to navrhují.

Co posily ?

Jedna mega posila je hotová a brzy ji představíme. S dalšími jednáme, ale zároveň se snažíme posílit i B tým. Ten na jaře nefungoval dle našich představ. 2 rozdílové hráče nám ukecala Jilemnice a má chuť na další, ale myslím, že nikdo další z Áčka, ani béčka tam už nepůjde. Jejich platové možnosti jsou na vršek krajského přeboru či divize. Snad jim to vydrží a dojdou až do přeboru.

Jak se daří Pěnčínu získávat sponzory?

Tak máme okolo 60 partnerů, což je skvělé a na této úrovni asi nestandartní. Bereme takzvaně cokoliv dle možnosti firem a já osobně oslovuji téměř každého, o kom vím, ze má nějaký vztah k fotbalu. Ale naprosto klíčová je podpora od pana Strnada. Hodně firem nemá zájem o podporu dospělých a přidají nám rádi na děti, i to je důvod proč chceme mít mládež na top úrovni. Do nové sezóny máme nového hlavního partnera dopravní firmu z Pěnčína, která se již podílela na příchodu nové posily.

Jak se těšíte na nový areál?

Upřímně ? Opravdu moc. Řešit, kde budou děti trénovat, kde B tým, kde A tým a co zápasy. No je to extrémní. Naštěstí obec nám s tím pomáhá. A je potřeba ji poděkovat.

A kde budou trénovat děti ?

Zatím je to předběžně domluveno: úterý na Nové Vsi, ve středu v Zásadě a pátek znovu v Zásadě. Všechny kategorie v jeden čas. Ale stále je to v jednání.